Google Earth در مرورگر فایرفاکس اجرا می‌شود

رسانه کلیک - تیم توسعه‌دهنده برنامه Google Earth موفق شد تا این برنامه محبوب را به مرورگر فایرفاکس اضافه کند.

Google Earth در مرورگر فایرفاکس اجرا می‌شود

اوایل سال جاری میلادی، نسخه دموی برنامه Google Earth بدون اینکه نیازی به نصب اپلیکیشن داشته باشد، در مرورگر فایرفاکس اجرا شد که کاربران را قادر ساخت از طریق مرورگر مورد علاقه خود، جهان را رصد کنند.

این برنامه هیجان‌انگیز تنها در مرورگر کروم اجرا می‌شد و دست‌اندرکاران آن شبانه‌روز به دنبال اضافه کردن این برنامه به مرورگر فایرفاکس بودند. مقامات این شرکت در توئیتی از پیشرفت‌های خود در ساخت اپلیکیشن مبتنی بر وب Google Earth در مرورگر فایرفاکس خبر دادند.

بد نیست بدانید، در زمان طراحی برنامه Google Earth تیم توسعه‌دهنده آن، برای اضافه کردن کد ماشین به مرورگر، دو راه بیشتر نداشتند؛ استفاده از «Native Client» و «WebAssembly». در آن زمان آن‌ها تصمیم گرفتند تا از Native Client استفاده کنند که تنها کروم از آن پشتیبانی می‌کرد.

حال، تیم توسعه‌دهنده این برنامه تصمیم گرفته تا از طریق WebAssembly، اجرای این برنامه را در فایرفاکس نیز ممکن سازد. مزیت استفاده از WebAssembly در این است که نه تنها کروم و فایرفاکس، بلکه مرورگرهای سافاری و Edge نیز از آن پشتیبانی می‌کنند.

چنانچه تیم توسعه‌دهنده Google Earth بتوانند از WebAssembly در فایرفاکس استفاده کند، کاربران سایر مرورگرها نیز می‌توانند از این برنامه جالب و مهیج بهره ببرند.

لازم به ذکر است؛ در حال حاضر نسخه دموی این برنامه در فایرفاکس اجرا می‌شود.

ارسال نظر