سری جدید تراشه ۱۰ نانومتری اینتل تا ماه دیگر روانه بازار می‌شود

رسانه کلیک - طبق آخرین گزارش‌ها، جدیدترین سری تراشه ۱۰ نانومتری اینتل تا آخر سال ۲۰۱۷ روانه بازار خواهد شد.

سری جدید تراشه ۱۰ نانومتری اینتل تا ماه دیگر روانه بازار می‌شود

سال گذشته اینتل به‌صورت رسمی اعلام کرد که با شرکت ARM وارد مذاکره شده تا تراشه‌هایی مبتنی بر تکنولوژی لیتوگرافی این شرکت بسازد. پس از گذشت یک سال از این همکاری مشترک، اولین تراشه ۱۰ نانومتری اینتل که با لیتوگرافی ARM ساخته شده است ماه دیگر روانه بازار می‌شود.

جدیدترین تراشه ۱۰ نانومتری اینتل با فرکانس ۳.۵ گیگاهرتز کار می‌کند و همچنین از ۱۰۰ میلیون ترانزیستور تشکیل شده است. این میزان تقریبا دو برابر مقداری است که سامسونگ می‌تواند در تراشه‌های خود به کار ببرد.

اینتل بر روی تراشه دیگری نیز کار می‌کند که با تکنولوژی FinFET شرکت ARM ساخته خواهد شد. این تراشه که با لیتوگرافی ۲۲ نانومتری ساخته می‌شود مصرفی تا حد ۳۰ درصد کمتر نسبت به تراشه‌های ۲۸ نانومتری با عملکرد مشابه خواهد داشت.

اینتل تراشه‌های ذکر شده را برای شرکت‌های دیگر خواهد ساخت تا در محصولاتشان استفاده کنند. هدف اصلی اینتل، شرکت‌هایی هستند که با کوالکام معامله می‌کنند. این کار باعث خواهد شد تا اینتل بتواند سهم بیشتری در بازار قطعات نیمه‌رسانا به دست آورد. اپل نیز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان گجت‌های مختلف و گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود؛ بنابراین همکاری این کمپانی با اینتل و خرید تراشه‌های آن می‌تواند سود کلانی به اینتل برساند.

تراشه ۱۰ نانومتری اینتل

ارسال نظر