ساعت اپل با خطای نرم‌افزاری جدی مواجه شد!

رسانه کلیک - بسیاری از کاربران اعلام کرده‌اند که حین کار با ساعت اپل (Apple Watch) با مشکل عجیبی مواجه می‌شوند، به طوری که هر زمان از سیری، دستیار صوتی اپل در مورد وضعیت آب و هوا سؤال می‌کنند، این ساعت هوشمند از کار می‌افتد.

ساعت اپل با خطای نرم‌افزاری جدی مواجه شد!

جدیدترین ساعت هوشمند اپل، از امروز صبح با مشکلی عجیب مواجه شده و کاربران بسیاری را درگیر کرده است. چنانچه از سیری، در مورد وضعیت آب و هوای منطقه‌ای سؤال شود، Apple Watch از کار می‌افتد؛ مشکلی که با راه‌اندازی مجدد و ری استارت کردن نیز حل نمی‌شود!

لازم به ذکر است این مشکل، در هر دو نوع LTE و GPS این ساعت هوشمند و هم در ساعت‌های قدیمی‌تر این شرکت که از سیستم‌عامل watchOS 4.1 پشتیبانی می‌کند، اتفاق افتاده است. گفته می‌شود این مشکل برای برخی از کاربران و در اروپا، آمریکا و کانادا پیش آمده است.

هنوز دلیل به وجود آمدن این مشکل، مشخص نشده و جالب است بدانید برنامه وضعیت آب و هوا، خود به تنهایی اجرا می‌شود و هیچ مشکلی ندارد. نکته جالب توجه دیگر این است که اگر از سیری در مورد وضعیت آب و هوای روز و یا هفته بعد سؤال شود، هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. این خطای نرم‌افزاری تنها با پرسیدن وضعیت آب و هوای امروز پیش می آید.

بسیاری بر این باورند که دلیل این اتفاق، تغییر وضعیت زمانی مناطق مختلف در آمریکا و کانادا است که همه ساله از ۵ نوامبر اجرا می‌شود. اپل اعلام کرده در پی حل این مشکل بوده و پیشنهاد داده است کاربران تا رفع کامل این مشکل، از سیری در مورد وضعیت آب و هوایی سؤالی نپرسند.

ارسال نظر