هارد ۲۰ ترابایتی سیگیت سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود

رسانه کلیک – شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه سال ۲۰۱۹ شاهد عرضه هارد ۲۰ ترابایتی سیگیت خواهیم بود.

هارد ۲۰ ترابایتی سیگیت سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود

چندی پیش شرکت وسترن دیجیتال از یک هارد درایو رونمایی کرد که دارای ظرفیت ۱۴ ترابایت بود. گویا این موضوع شرکت‌های دیگر را نیز به تحرک واداشته است. در حال حاضر اخباری به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه سال ۲۰۱۹ شاهد رونمایی از هارد ۲۰ ترابایتی سیگیت خواهیم بود.

عرضه چنین هاردی باعث می‌شود تا رقابت میان دو شرکت سیگیت و وسترن دیجیتال بر سر حافظه‌هایی با ظرفیت بالا نزدیک‌تر شود. سیگت تکنولوژی جدیدی توسعه داده است که به آن ضبط مغناطیسی گرمایشی (Heat Assisted Magnetic Recording) می‌گویند. در این روش از یک لیزر استفاده می‌شود تا محل ضبط اطلاعات گرم شود. این کار باعث می‌شود تا مقدار زیادی از انرژی لازم برای ذخیره اطلاعات صرفه‌جویی شود.

تکنولوژی HAMR مزایای دیگری نیز دارد؛ این تکنولوژی به سیگیت کمک کرده تا در یک فضای مشخص، اطلاعات بیشتری بتواند ذخیره کند. در واقع، سیگیت می‌تواند در هر اینچ مربع از هاردهای خود تا ۲ ترابایت اطلاعات ذخیره کند. این تراکم دو برابر مقداری است که هارد دیسک‌های ساخته شده با تکنولوژی ضبط مغناطیسی عمودی (Perpendicular Magnetic Recording) ارائه می‌دهند.

وسترن دیجیتال نیز از تکنولوژی مشابهی استفاده می‌کند. این تکنولوژی ضبط مغناطیسی مایکروویوی (Microwave Assisted Magnetic Recording) نام دارد. در این تکنولوژی به جای لیزر از تشعشعات مایکروویو استفاده می‌شود. وسترن دیجیتال معتقد است که نباید از لیزر استفاده شود.

البته سیگیت دلیل مناسبی برای استفاده از لیزر دارد. این شرکت نیاز به تکنولوژی مناسبی دارد تا در تولید هارد دیسک‌هایی با ظرفیت بالا عقب نماند.

شایان ذکر است؛ علاوه بر هارد ۲۰ ترابایتی سیگیت شاهد عرضه یک هارد ۱۶ ترابایتی نیز خواهیم بود که در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می‌شود.

منبع: digitaltrends

ارسال نظر