واقعیت ترکیبی مایکروسافت از SteamVR پشتیبانی می‌کند

رسانه کلیک – مسوولان مایکروسافت اعلام کردند که هدست‌های واقعیت ترکیبی مایکروسافت از ۲۴ آبان قادر به پشتیبانی از سرویس SteamVR است.

واقعیت ترکیبی مایکروسافت از SteamVR پشتیبانی می‌کند

روز گذشته گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت و ولو همکاری مشترکی خواهند داشت. طی این همکاری، هدست‌های واقعیت ترکیبی مایکروسافت از ۲۴ آبان قادر به پشتیبانی از پلتفرم استیم هستند.

البته مایکروسافت نسبت به تایید این گزارش واکنشی نشان نداده است، اما بعضی منابع نزدیک به این شرکت، وجود چنین همکاری را تایید کرده‌اند. مایکروسافت ماه گذشته از یک پلتفرم به نام XR رونمایی کرد که درواقع مرتبط با تکنولوژی واقعیت ترکیبی بود. این پلتفرم همراه با آپدیت پاییزی ویندوز ۱۰ عرضه شد.

طبق گزارش‌ها، کاربران به‌زودی قادر هستند که با اجرای یک اپلیکیشن به سرویس استیم دست یافته و بازی‌ها یا اپلیکیشن‌های متناسب با واقعیت ترکیبی را اجرا کنند. واقعیت ترکیبی ویندوز که به اختصار WMR نامیده می‌شود روش جدیدی برای ناوبری در محیط ویندوز را به کاربران معرفی کرده است. به‌لطف WMR کار با اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز (UWP) نیز ساده‌تر شده است.

کاربران با استفاده از یک اپلیکیشن یونیورسال امکان دسترسی به سرویس استیم را دارند. البته در منابع به این موضوع اشاره نشده که دسترسی به استیم وی‌آر از طریق اپلیکیشن‌های یونیورسال صورت می‌گیرد. با این حال رخ دادن آن بسیار بالا است. هدف مایکروسافت از این موضوع، تشویق توسعه‌دهندگان به استفاده از پلتفرم اپلیکیشن‌های یونیورسال است.

به‌لطف این همکاری، کاربران قادر هستند تا بازی‌های استیم وی‌آر را از طریق سرویس واقعیت ترکیبی ویندوز اجرا کنند. البته برای اجرای بازی‌ها نیازمند سخت‌افزار مناسبی نیز خواهید بود. حداقل مشخصات مورد نیاز برای استفاده از هدست‌های واقعیت ترکیبی ویندوز شامل پردازنده نسل هفتمی اینتل و کارت گرافیک سازگار می‌شود. البته با چنین رایانه‌ای امکان اجرای بازی‌های استیم وی‌آر را ندارید.

مشخصات مناسبی که قادر به اجرای بازی‌های استیم وی‌آر باشد شامل پردازنده اینتل Core i5-4590 یا ای‌ام‌دی Ryzen 5 1400 به بالا می‌شود. شما به یک کارت گرافیک توانمند نیز نیاز دارید که می‌توان به انویدیا GTX 960 یا GTX 1050 یا ای‌ام‌ی RX 460 یا RX 560 اشاره کرد.

البته در بعضی منابع گفته شده که نیاز به سخت‌افزار قدرتمندتری دارید. در این منابع به کارت گرافیکی مانند GTX 1070 اشاره شده تا بتوانید از تجربه بازی‌های استیم وی‌آر لذت ببرید. درنهایت نیاز به زمان داریم تا اطلاعات کامل‌تری منتشر شود.

منبع: tomshardware

ارسال نظر