افزایش سرعت شارژ بی سیم آیفون در آی او اس 11.2

رسانه کلیک – بر اساس خبری که توسط شرکت سازنده لوازم جانبی RAVpower فاش شده است، در آپدیت بعدی iOS یعنی نسخه 11.2 نرم‌افزار شارژ بی‌سیم دستگاه به‌روز خواهد شد و در نتیجه سرعت شارژ بی سیم آیفون با آی او اس 11.2 در آیفون‌های ۸، ۸ پلاس و آیفون X افزایش می‌یابد.

افزایش سرعت شارژ بی سیم آیفون در آی او اس 11.2

این قابلیت که ظاهراً در نسخه بتا iOS 11.2 هم قرار داده شده است از چندی قبل در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفته است. بر همین اساس سه دستگاه اپلی مذکور قادر خواهند بود تا سطح دریافت انرژی از شارژرهای بی‌سیم Qi را به ۷.۵ وات برسانند.

گفتنی است تاکنون یعنی تا iOS 11.1.1 که آخرین نسخه رسمی این سیستم عامل است، همه آیفون‌هایی که از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کردند فقط می‌توانستند از ۵ وات انرژی استفاده کنند. هرچند افزایش این مقدار به ۷.۵ وات افزایش قابل توجهی در سرعت شارژ به وجود نمی‌آورد، ولی شواهد حاکی از آن است که سرعت شارژ تا حد کمی بهبود می‌یابد.

همان طور که MacRumors هم اشاره می‌کند، ۳۰ دقیقه طول کشید تا شارژ یک آیفون X مجهز به iOS 11.2 به وسیله یک شارژر بی‌سیم ۷.۵ واتی Belkin از ۴۶ به ۶۶ درصد برسد. افزایش شارژ همین آیفون از ۴۶ به ۶۰ درصد با استفاده از یک شارژر غیر ۷.۵ واتی بیش از ۳۰ دقیقه طول کشید. پس همان طور که می‌بینید بهبود سرعت شارژ خیلی کم بوده است. سرعت شارژ بی سیم آیفون

با این حال، هنوز هم این توان ۷.۵ واتی تا سقف محدودیت‌های فعلی فناوری شارژ بی‌سیم Qi فاصله زیادی دارد، چرا که فناوری مذکور تا ۱۵ وات انتقال توان را پشتیبانی می‌کند. پر واضح است که این امکان به سریع‌تر شدن فرآیند شارژ و در نتیجه رضایت بیشتر کاربران می‌انجامد، بنابراین به احتمال زیاد و در صورتی که سخت‌افزار آیفون‌های ۲۰۱۷ این توانایی را داشته باشد، اپل کم کم آن را افزایش می‌دهد. چراکه هیچ کس دوست ندارد شاهد فاجعه دیگری مانند نوت ۷ باشد، خصوصاً اگر برای دستگاه انیموجی‌اش ( animoji ) هزار دلار پول پرداخت کرده باشد. سرعت شارژ بی سیم آیفون

تاکنون هیچ خبری در مورد زمان انتشار iOS 11.2 منتشر نشده است، اما مطابق انتظار نباید با عرضه آن فاصله زیادی داشته باشیم.

منبع: phonearena

ارسال نظر