شارژ بی‌سیم آیفون‌های جدید در مقابل گوشی‌های اندرویدی شکست خورد!

رسانه کلیک - تحقیقات و مقایسه ها نشان از ضعف قابلیت شارژ بی سیم آیفون های جدید در مقایسه با تلفن های هوشمند اندرویدی دارد.

شارژ بی‌سیم آیفون‌های جدید در مقابل گوشی‌های اندرویدی شکست خورد!

بررسی های اخیر وب سایت Tom's Guide نشان می‌دهد که شارژ بی سیم آیفون های جدید بسیار ضعیف تر از سطح مورد انتظار است و این تلفن های هوشمند سرعت شارژ بی سیم بسیار کمتری نسبت به پرچمداران اندرویدی دارند.

وب سایت Tom's Guide شارژ بی سیم آیفون های جدید را با تلفن های هوشمند اندرویدی شامل وان پلاس 5T، ال جی V30، گوگل پیکسل 2 و گلکسی نوت 8 مقایسه کرده است. برای اینکه تمام شرایط به نفع اپل باشد، در این آزمایش از آداپتور اختصاصی 29 واتی و کابل تبدیل USB-C اورجینال اپل به همراه یکی از پدهای شارژ بی سیم مورد تایید اپل استفاده شده است.

در فاز ابتدایی آزمایش، دستگاه های ذکر شده برای 30 دقیقه روی پد شارژ بی سیم قرار گرفتند که در نتیجه آن OnePlus 5T تا 59 درصد و LG V30 تا 53 درصد شارژ شدند. با این حال در شرایط برابر آیفون 10 تا 50 درصد، آیفون 8 تا 49 درصد و آیفون 8 پلاس تا 47 درصد شارژ شدند.

در فاز دوم آزمایش دستگاه ها به مدت 1 ساعت در حالت شارژ سریع یا همان Fast Charge قرار گرفتند که در نتیجه آن OnePlus 5T با 93 درصد شارژ بالاترین رتبه را کسب کرد. از طرفی ال جی V30 تا 86 درصد شارژ شده بود. این در حالی است که آیفون 10، آیفون 8 و 8 پلاس به ترتیب 81، 80 و 79 درصد شارژ شدند.

جالب است بدانید نتایج آزمایش با ابزارهای اصلی آیفون ناامیدکننده‌تر بود! Tom's Guide این آزمایش را با آداپتور شارژر اوجینال موجود در جعبه آیفون نیز تکرار کرد. نتیجه این تست نشان داد آیفون 8 با شارژ بی سیم به مدت 30 دقیقه تنها تا 30 درصد شارژ می‌شود. علاوه بر این، آیفون 8 پلاس در زمان برابر تا 26 درصد و آیفون 10 تنها تا 17 درصد شارژ می‌شوند.

شارژ بی سیم آیفون

آزمایش فوق برای مدت زمان 60 دقیقه تکرار و مشخص شد که آیفون 8، 8 پلاس و 10 به ترتیب در این بازه به میزان 58، 55 و 37 درصد شارژ می‌شوند.

نتایج آزمایش یاد شده به وضوح نشان از شکست اپل در ارائه قابلیت شارژ بی سیم در آیفون های جدید دارد. قابلیت شارژ بی سیم در آیفون ها چند سال دیرتر از دیگر پرچمداران اندرویدی عرضه شد. همین مسئله باعث شده بود تا بسیاری از طرفداران آیفون انتظار قدرت بیشتر شارژ بی سیم آیفون ها در مقایسه با پرچمداران اندرویدی را داشته باشند. این حالی است که ظرفیت باتری آیفون های جدید با پرچمداران اندرویدی یاد شده تفاوت چندانی ندارد و نتایج آزمایش اخیر برای آیفون های 2017 کاملا ناامیدکننده است.

ارسال نظر