گوگل به یک کمپانی 100 درصد سبز تبدیل می‌شود

رسانه کلیک - گوگل تصمیم دارد تا تمام انرژی مورد نیاز خود را از انرژی بادی و خورشیدی تامین کند. بر همین اساس این شرکت تصمیم دارد تا به یک کمپانی 100 درصد سبز تبدیل شود.

گوگل به یک کمپانی 100 درصد سبز تبدیل می‌شود

اهالی مانتین ویوو به تازگی تصمیم گرفته‌اند تا همکاری جدیدی را با 3 نیروگاه بادی شروع کنند که به طور مجموع این نیروگاه ها به میزان 3 گیگاوات انرژی الکتریکی را برای آنها تامین خواهند کرد.

فاز اول تصمیم گوگل برای تبدیل شدن به یک کمپانی 100 درصد سبز، تا به الان 3.5 میلیارد دلار به طور جهانی هزینه داشته که دو سوم آن در داخل خاک آمریکا بوده است.

سم آرونس، مدیر ارشد بخش تامین انرژی در گوگل اعلام کرده که نیروگاه های بادی جدیدی که گوگل مشتریان آنها است، در ایالت های داکوتای جنوبی، آیووا و اکلاهما قرار دارند. علاوه بر این، گوگل با اقدام اخیر خود، به یک کمپانی 100 درصد سبز تبدیل شده است.

کمپانی 100 درصد سبز

این اقدام گوگل همچنین میزان هزینه این شرکت را برای تامین انرژی الکتریکی بین 60 تا 80 درصد کاهش داده است. پروژه گوگل برای تبدیل شدن به یک کمپانی 100 درصد سبز، از 7 سال پیش و مشخصا سال 2010 کلید خورد. گوگل از آن زمان تاکنون با نیروگاه های تولید کننده انرژی از منابع تجدید پذیر مختلفی همکاری کرده است و حالا پس از گذشت 7 سال تمامی انرژی مورد نیاز خود را از انرژی های سبز تامین می‌کند.

اقدام اخیر گوگل همچنین باعث شده تا این شرکت به بزرگ ترین مشتری و خریدار اصلی انرژی های سبز تبدیل شود. همان طور که گفته شد گوگل از این پس 3 گیگاوات انرژی الکتریکی خریداری می‌کند که این مقدار دو برابر دومین کمپانی سبز دنیا یعنی آمازون است. در این میان آمازون تنها 1.5 گیگاوات انرژی خود را از منابع تجدید پذیر تامین می‌کند.

گوگل همچنین اقدام به راه اندازی مزارع بادی خود نیز کرده است. بر همین اساس اهالی مانتین ویوو در حال حاضر دو مزرعه تبدیل انرژی بادی به الکتریسیته با توان 98 مگاوات را در داکوتای جنوبی به بهره برداری رسانده‌اند.

به طور کل، استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر نه تنها باعث بهبود محیط زیست و افزایش جلوه مثبت گوگل در جهان شده، بلکه میزان هزینه این کمپانی را برای تهیه انرژی الکتریکی نیز کاهش داده است.

ارسال نظر