هوآوی از لپ‌تاپ هیبریدی و با قابلیت بوت دوگانه خود رونمایی می‌کند

ظاهرا هوآوی در آینده نزدیک از اولین لپ‌تاپ هیبریدی و با قابلیت بوت دوگانه خود رونمایی خواهد کرد. قابلیت بوت دوگانه این لپ‌تاپ به کاربر اجازه می‌دهد که در حین راه‌اندازی دستگاه، سیستم عامل مد نظر خود را از بین اندروید و ویندوز انتخاب کند. 

هوآوی از لپ‌تاپ هیبریدی و با قابلیت بوت دوگانه خود رونمایی می‌کند

کمپانی هوآوی در سال 2015 موفق‌ترین شرکت چینی فعال در صنعت موبایل بوده است. این شرکت طی سال 2015 با عرضه محصولات باکیفیت خود توانست توجه بسیاری از افراد و کارشناسان را به سمت و سوی خود جلب نماید. نهایتا و با افزایش استقبال کاربران از محصولات این شرکت چینی، هوآوی توانست جایگاه سومین شرکت بزرگ عرضه کننده گوشی در دنیا را طی سال 2015 به خود اختصاصی دهد و در پشت سر دو شرکت بزرگ سامسونگ و اپل قرار گیرد.

بنابراین هم اکنون رقیب‌های اصلی هوآوی دو شرکت بزرگ و شناخته شده اپل و سامسونگ هستند. پس هوآوی باید در سال 2016 با برنامه‌ریزی بسیار دقیقی وارد عمل شود تا به نوعی بتواند توان رقابت با این دو شرکت بزرگ را داشته باشد. در این راستا به نظر می‌رسد که هوآوی قصد دارد که فعالیت‌های خود را در صنعت موبایل و دستگاه‌های هوشمند اندرویدی گسترش دهد و طی سال 2016 وارد بیزینس لپ‌تاپ‌های هیبریدی شود. البته این امکان وجود دارد که هوآوی به کل وارد بیزینس لپ‌تاپ‌ها شده و در آینده حتی شاهد رونمایی از لپ‌تاپ‌های اختصاصی و مبتنی بر سیستم عامل ویندوز این برند نیز باشیم، اما اخباری که دقایقی پیش منتشر شده حاکی از برنامه‌ریزی هوآوی به منظور رونمایی از یک لپ‌تاپ هیبریدی و با قابلیت بوت دوگانه است که احتمالا طی سال 2016 معرفی و روانه بازار می‌شود. در سمت مقابل شیائومی هم پیش از این اعلام کرده بود که به زودی لپ‌تاپ‌های برند خود را روانه بازار می‌کند.

1

طبق گزارشات به دست آمده، هوآوی طی چند ماه آینده و نهایتا پیش از پایان سال 2016 از یک لپ‌تاپ هیبریدی یا دو منظوره رونمایی می‌کند که قابلیت بوت دوگانه دارد. منظور از قابلیت بوت دوگانه در واقع امکان اجرای هر دو سیستم عامل ویندوز و اندروید در این محصول است که بنا به سلیقه و نیاز کاربر در مرحله راه‌اندازی دستگاه انتخاب می‌شود. بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی منبع داخلی شرکت هوآوی، لپ‌تاپ هیبریدی و مجهز به قابلیت بوت دوگانه این برند از صفحه کلیدی اختصاصی و جداشدنی نیز بهره‌مند می‌شود. با این وجود هنوز خود هوآوی و مقامات رسمی این شرکت صحت این موضوع را به تایید نرسانده‌اند، اما با پیشرفت‌هایی که این برند چینی داشته انتظار داریم که در سال 2016 شاهد گسترش فعالیت‌های آن باشیم و به نوعی شاهد رقابت این کمپانی چینی با دو شرکت سامسونگ و اپل باشیم.

هنوز هیچگونه اطلاعات بیشتری در رابطه با لپ‌تاپ هیبریدی و دو بوت هوآوی منتشر نشده، اما پیش بینی می‌کنیم که این محصول از نظر قابلیت‌های سخت افزاری محصولی قدرتمند باشد. در تصویری که برای این لپ‌تاپ ارائه شده، قلم نوری اختصاصی نیز در کنار صفحه کلید آن مشاهده می‌شود، با این وجود این تصویر نمی‌تواند تصویری قابل اعتماد به شمار رود. بدون تردید در آینده نزدیک اخبار بیشتری در این رابطه خواهیم شنید. نظر شما در مورد ورود هوآوی به بیزینس لپ‌تاپ‌ها چگونه است؟ آیا این برند چینی پتانسیل لازم به منظور رقابت با دو شرکت اپل و سامسونگ را دارد؟

منبع: androidheadlines

ارسال نظر