مسئله کشور مسدود کردن یک پیام رسان نیست/ فضای سایبری مدیریت شود

رسانه کلیک - جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه فضای مجازی و مسدود کردن یک پیام رسان مسئله کشور نیست، گفت: چنانچه مدیریت فضای مجازی به درستی انجام نشود، تبدیل به یک چالش ملی خواهد شد.

مسئله کشور مسدود کردن یک پیام رسان نیست/ فضای سایبری مدیریت شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر، محمد رضا فرجی پور جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیر عامل صبح چهارشنبه در جلسه رزمایش سایبری استان سمنان (پایلوت کشوری) به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه مسئله کشور مسدود کردن یک پیام رسان نیست، بلکه ریشه حکمرانی یک عده از پیام رسان ها باید خشکانده شود، ابراز داشت: در صورتی که مدیریت فضای مجازی صورت نگیرد، تبدیل به یک چالش ملی خواهد شد؛ لذا مدیریت فضای سایبری امروز یک ضرورت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه فضای مجازی برای کسانی که می خواهند بر دنیا حکومت کنند جذابیت دارد، افزود: این رزمایش در واقع مدیران را متوجه خطر سایبری می کند لذا باید رویکرد درستی را در صیانت و امنیت فضای سایبری داشته باشیم.

جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه آموزش در سطح مدیران ارشد موثر در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها یک ضرورت است، ابراز داشت: غوطه ور شدن دستگاه ها در فضای سایبری باعث از دست دادن فرصت های ارزشمند و مواجه با تهدیدهای بسیار شد؛ لذا امروز مراقبت از فعالیت در این فضا به عنوان یک ضرورت، همت و خرد جمعی را می طلبد.

فرجی پور با بیان اینکه فضای مجازی به عنوان یک بستر برای حکمرانی دنیا باید مدیریت شود، اظهار داشت: ۲۵ سند دفاع سایبری دنیا را مورد مطالعه قرار دادیم و نتیجه تحقیقات نشان داد بسیاری از کشورهای دنیا سند راهبردی امنیت سایبری و دفاع سایبری دارند که باید این مهم در کشور نیز تبیین شود.

وی یادآور شد: در دنیا گروهی منکر تهدید فضای مجازی و آسیب های ناشی از آن هستند و عده دیگر با نگاهی بدبینانه فضای مجازی را صرفا تهدید می دانند و امنیتی با آن برخورد می کنند و ما وظیفه داریم ببینیم دنیا امروز چه رویکردی دارد و در راستای آن از این فضا صیانت کنیم.

ارسال نظر