هشدار درباره فعال سازی سازمان یافته گوشی های قاچاق قبل از اعلام رجیستری

رسانه کلیک - در مرحله چهارم طرح رجیستری به زودی یکی از سه برند پرطرفدار سامسونگ، ال‌ جی و هواوی مشمول خواهند شد. برخی افراد در روزهای منتهی به زمان مشمول شدن برندهای قبلی با قرار دادن سیم کارت، گوشی ها را فعال می کردند که استفاده سازمان‌ دهی شده از این روش قابل پیگیری است.

هشدار درباره فعال سازی سازمان یافته گوشی های قاچاق قبل از اعلام رجیستری

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ بنا بر اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قرار بود در بهمن ماه مدل گوشی های جدیدی مشمول رجیستری شوند و در مرحله چهارم طرح رجیستری به زودی یکی از سه برند پرطرفدار سامسونگ، ال‌ جی و هواوی مشمول طرح رجیستری خواهند شد.

امروز نیز کمیته اجرایی رجیستری اعلام کرد به زودی یکی از سه برند پرطرفدار سامسونگ، ال‌ جی و هواوی می شوند و فاصله بین زمان اعلام برند تا زمان مشمول شدن نیز ممکن است کوتاه باشد.

این کمیته به فروشندگان تلفن همراه توصیه اکید کرده که برای جلوگیری از هر گونه ضرر و زیان احتمالی، در مدت زمان باقیمانده تا اعلام برند (یا برندهای) مشمول، از خرید تلفن‌ های همراه غیر قانونی خودداری کرده و کالای موردنیاز خود را حتماً از وارد کننده‌های قانونی با گارانتی معتبر خریداری کنند.

بنا بر اعلام این کمیته، در ماه‌ های گذشته مشاهده شده است که برخی افراد در روزهای منتهی به زمان مشمول شدن یک برند، با قرار دادن سیم کارت در چندین دستگاه تلفن همراه (حتی تا 60 مورد هم مشاهده شده است) اقدام به فعال سازی آن‌ ها کرده اند که تمامی این موارد توسط سامانه رویت و ثبت شده است. در صورتی که استفاده از این روش برای فعال سازی تلفن همراه بطور گسترده و سازمان‌ دهی شده باشد، قابل پیگیری است.

در صورتی که دارای تلفن همراه با یکی از برندهای فوق است و به هر دلیلی در چند ماه گذشته خاموش بوده است، لازم است تا قبل از زمان آغاز طرح، تلفن همراه با قرار دادن سیم کارت درون آن روشن شود و حتی المقدور با آن تماس گرفته یا پیامکی ارسال شود.

ارسال نظر