وزارت ارتباطات همچنان در حال مذاکره با تلگرام است

رسانه کلیک - پلتفرم پیام‌ رسان تلگرام در ماه گذشته برای اولین بار به مدت دو هفته فیلتر شد. وزیر ارتباطات در زمان فیلترینگ تلگرام خبر داده بود که رفع مسدودی این شبکه پیام رسان منوط به حذف موارد ترویستی و خشونت‌ آمیز از این شبکه خواهد بود. وی دیروز خبر داد که همچنان در حال پیگیری این موضوع است و تلگرام در صورت تمایل به ادامه فعالیت در ایران باید به قوانین کشور ما احترام بگذارد.

وزارت ارتباطات همچنان در حال مذاکره با تلگرام است

به گزارش کلیک به نقل از اقتصاد نیوز؛ آذری جهرمی وزیر ارتباطات دیروز پس از رویداد «روز فناوری فضایی» در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت تلگرام عنوان کرد: صحبت‌ مان با مدیریت تلگرام این بود که باید خشونت و ضربه زدن به اموال عمومی را متوقف کنیم. نباید اجازه دهند که از پلتفرم آنها چنین استفاده‌ای شود و این تنها نگرانی ما نیست، کشورهای دیگر هم در چنین مواردی حساسیت دارند.

وزیر ارتباطات خبر داد که پیگیری‌ ها و مذاکرات با تلگرام در حال انجام است: اگر پلتفرم پیام‌ رسان تلگرام می‌ خواهد مورد استفاده دائمی مردم ما باشد و زیرساخت‌ های ما به آن متصل شوند، باید به مقررات حاکمیتی ما احترام بگذارد.

آذری جهرمی خبر می‌ دهد که در حال حاضر، تلگرام چارچوبی برای گزارش کاربردهای نامناسب دارد و در صورت مشاهده موارد خشونت‌ آمیز، پیغام‌ هایی را به صاحبان کانال‌ ها داده و از آنها درخواست می‌ کنند محتوای خشونت‌ آمیز را حذف کنند؛ از دید آنها، این اقدامی است که در راستای موضوع کنترل خشونت انجام داده‌اند و طبیعتاً این مسئله از دید ما مطلوب نیست.

بر اساس آخرین آمار رسمی که بیش از 1 سال پیش از سوی خود تلگرام منتشر شده، این شبکه پیام رسان بیش از 40 میلیون کاربر در ایران دارد که با یک بررسی میدانی می‌ توان دید که امروز این آمار افزایش زیادی پیدا کرده است. این در حالی است که تعدادی از اپلیکیشن‌ های پیام‌ رسان داخلی در زمانی که تلگرام مسدود شده بود، به علت افزایش حجم کاربران با مشکلات فنی مواجه شده بودند.

از سوی دیگر هیچ‌ یک از اپلیکیشن‌ های پیام‌ رسان داخلی یا خارجی، برخی قابلیت‌ ها را در اختیار کاربران حرفه‌ ای و کسب‌ و کارها قرار نمی‌ دهد که توسعه ربات یکی از همین موارد است.

ارسال نظر