کاپشنی که خود به خود خشک می شود!

این کاپشن که از فیلم «بازگشت به آینده» الهام گرفته شده است، به گونه ای طراحی شده که به صورت خودکار از داخل خود را خشک می‌کند.

کاپشنی که خود به خود خشک می شود!

به گزارش کلیک، شاید طرفداران فیلم «بازگشت به آینده» هنوز منتظر اختراع ماشین‌های زمان و تخته‌های مغناطیسی واقعی هستند، اما کاپشنی با قابلیت خشک شدن خودکار که مارتی مک‌فلای در قسمت دوم بازگشت به آینده پوشیده بود، اکنون می‌تواند به عنوان افزونه‌ای از آینده، در کمد شما قرار بگیرد.
فناوری قابل پوشیدن فالیون که استارتاپ آن در سان‌فرانسیسکو برگزار شده بود، کاپشنی را طراحی کرده است که می‌تواند خود را ظرف چند دقیقه از درون و بیرون، خشک کند. این کاپشن که از فیلم بازگشت به آینده الهام گرفته است و SDJ-01 نامیده شده است، با جریان هوای پرفشار در فضای بسته بین لایه بیرونی و داخلی، کاپشن را خشک می‌کند.
تقویت‌کننده‌های هوای کاپشن توسط یک باتری قابل شارژ که در جیب داخلی قرار دارد، تغذیه می‌شوند.
فالیون گفته است حدودا 1 یا 2 دقیقه طول می‌کشد تا کاپشن خشک شود- مثلا بعد از خیس شدن در یک روز بارانی- اما باتری می‌تواند تا 30 دقیقه سیستم را تغذیه کند. طبق گفته این شرکت، قدرت این تقویت‌کننده‌های هوا برابر یا بهتر از سشوارهایی هست که هم‌اکنون در بازار وجود دارند.
SDJ-01 دارای 3 هواکش است که نزدیک یقه و گردن قرار گرفته تا هوای در حال جریان را خارج کند. شرکت فالیون می‌گوید این خروجی‌های هوا می‌توانند در خشک کردن موها یا صورت شما کمک‌کننده باشند و هم‌چنین می‌توانند در تابستان شما را خنک کنند. کاپشن‌ها 8 جیب دارند که یکی از آن‌ها دقیقاً به اندازه تلفن های هوشمند و تبلت‌ها است.

284
در کنار همه این تجهیزات، شرکت سعی کرده است حجم کاپشن را در حداقل اندازه ممکن حفظ کند. آرون کلمن، مدیر طراحی فناوری در فالیون، در ایمیلی به Live Science گفته است:

«مهم‌ترین مسئله‌ای که با آن روبه‌رو بودیم، قدرتمند بودن کاپشن برای انجام کاری که می‌خواستیم و درعین‌حال سنگین نبودن بیش‌ازحد آن بود. طراحی‌ها و مدل‌های بسیاری را امتحان کردیم و کاپشن‌های زیادی را از بین بردیم تا نهایتا به طرحی که اکنون داریم، رسیدیم.»

هرچند لباس مارتی مک‌فلای جرقه این ایده را در ذهن سازندگان ایجاد کرده باشد، اما شرکت فالیون فکر می‌کند حتی کسانی که با این فیلم آشنا نیستند هم می‌توانند از این کاپشن استفاده کنند. چه کسی دوست دارد کاپشنی خیس بپوشد؟ هیچ‌کس.
آرون کلمن در ادامه می‌گوید:

«ما عقیده داریم این کاپشن یک مشکل در دنیای واقعی را حل می‌کند. ممکن است از فیلم بازگشت به آینده الهام گرفته باشیم، اما SDJ-01 به نظر ما چیزی فراتر از یک پدیده نوظهور است.»

چون محصولاتی مانند ساعتهای هوشمند اپل و غیره کم‌کم متداول‌تر می‌شوند، فالیون موقعیت مناسبی برای گسترش تجارت در حوزه فناوری‌های قابل پوشیدن پیش رو دارد.
کلمن می‌گوید:

«مشتری‌های ما کسانی هستند که می‌خواهند کاپشنشان زود خشک شود و مایل نیستند به همه نشان دهند از فناوری‌های قابل پوشش استفاده می‌کنند. همان‌گونه که از استفاده از عینک گوگل یا حرف زدن با ساعت‌های خود خجالت‌زده نیستند، نباید از استفاده این فناوری قابل پوشش نیز خجالت‌زده باشند.»

کاپشن در رنگ‌های متنوعی مانند سیاه زغالی، نقره‌ای متالیک، سفید تیتانیوم، آبی کبالت عرضه می‌شود و یک مدل ویژه نیز با رنگ‌های قرمز و مشکی طراحی شده تا به کاپشن مارتی مک‌فلای در فیلم بازگشت به آینده شبیه باشد.
فالیون یک کمپین کیکاستارتر برای جمع آوری کمک به پروژه راه اندازی کرده است و تاکنون 13951 دلار بعد از 6 روز از آغاز سرمایه‌گذاری جمعی، جمع‌آوری شده است که از هدف 12000 دلار اولیه شرکت، 2000 دلار بیشتر است. شرکت قصد دارد اولین گروه از کاپشن‌های دارای خشک‌کن خودکار را در آوریل روانه بازار کند.

ارسال نظر