مراحل واگذاری تلفن ثابت تا پایان اردیبهشت ماه به‌روز می‌شود

رسانه کلیک - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: واگذاری تلفن ثابت در مراکز مخابراتی تهران تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری به‌ روز می‌ شود.

مراحل واگذاری تلفن ثابت تا پایان اردیبهشت ماه به‌روز می‌شود

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ موضوع واگذاری تلفن ثابت و وقفه‌ ای که در این باره رخ می‌ دهد، علاوه بر شکایاتی که از طرف مشترکان مواجه بود، در برهه‌ ای از زمان حتی گلایه‌ محمود واعظی وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات را هم به دنبال داشت. اگر چه حتی بر اساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، معمولا واگذاری تلفن ثابت باید یک ماهه باشد، اما دستور اخیر مدیر عامل شرکت مخابرات به مراکز استان تهران این است که تا پایان اردیبهشت، همه مناطق بتوانند واگذاری تلفن ثابت در مراکز مخابراتی تهران را همان روز انجام دهند.

در عین حال، ‌ واگذاری تلفن ثابت ممکن است با مشکلاتی مواجه باشد، از جمله اینکه پیش از این عنوان شده بود، یکی از چالش‌ های این سرویس این است که در موارد متعدد عدم همکاری شهرداری منجر به انباشت فیش‌ های تلفن ثابت می‌ شود و حتی با وجود آماده بودن تجهیزات در موارد متعدد امکان واگذاری خط جدید وجود ندارد.

البته پیش از این مسوولان مخابراتی معتقد بودند زمان یک ماه برای دریافت تلفن ثابت، زمان زیادی نیست، زیرا برای واگذاری تلفن ثابت در صورتی که ظرفیت و امکانات موجود نباشد، باید کابل‌ کشی مجدد صورت گیرد و این موضوع نیازمند دریافت مجوز از شهرداری است. با وجود این، بنابر وعده‌ هایی که داده شد، از تلاش برای حل این مشکل خبر دادند.

همچنین در پاسخ به این سوال که چرا مردم باید برای خرید یک خط تلفن، ماه‌ ها در انتظار بمانند، مطرح شده بود که میان ماهیت تلفن ثابت و موبایل تفاوت‌ های اساسی وجود دارد؛ برای واگذاری موبایل شما با دریافت یک سیم‌ کارت بلافاصله دسترسی به خدمات خواهید داشت اما در زمینه تلفن ثابت لازم است پس از ثبت‌ نام بررسی‌ های فنی و مراجعه به محل نیز صورت گیرد.

در نهایت اخیرا سید مجید صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تمام تلاش مجموعه مخابرات ایران، ارائه بهترین سرویس‌ ها در حداقل زمان ممکن چه در بخش ثابت و چه در بخش دیتاست، اعلام کرد: واگذاری تلفن ثابت در مراکز مخابراتی تهران (تمامی مراکز) تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری به‌ روز می‌ شود.

در حال حاضر در تهران حدود ۱۵۰ مرکز مخابراتی وجود دارد که تلفن واگذار می‌ کنند. از این تعداد، شاید حدود ۶۰ درصد مراکز، همان روز اقدامات واگذاری را انجام می‌ دهد، با وجود این هنوز هم این فرآیند در برخی از مراکز زمان‌‌بر است و در برخی مناطق ممکن است کسانی که برای تلفن ثابت در تهران ثبت‌ نام می‌ کنند، دو ماه، سه ماه و یا بیشتر معطل شوند.

ارسال نظر