اختلال های اینترنتی ناشی از فیلترینگ تلگرام قابل پیگیری است

رسانه کلیک - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به دریافت گزارش هایی مبنی بر اختلال های اینترنتی ناشی از فیلترینگ تلگرام گفت: مردم این اختلال ها را به سامانه 195 گزارش کنند.

اختلال های اینترنتی ناشی از فیلترینگ تلگرام قابل پیگیری است

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ تلگرام دهم اردیبهشت ماه به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران مسدود شد و به دنبال آن، برخی شهروندان در گزارش هایی اعلام کردند در فعالیت های اینترنتی آنها اختلال هایی ایجاد شده است ( دستور قضایی فیلترینگ تلگرام صادر شد؛ قطع دسترسی به اپلیکیشن و نسخه وب سایت ).

حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد که اجرای دستور قضایی برای مسدود سازی تلگرام، نباید اختلالی در دیگر فعالیت های اینترنتی همچون بازی های برخط (آنلاین)، نرم افزارهای کاربردی و سایت های اینترنتی ایجاد کند.

وی از شهروندان خواست، با توجه به گزارش های دریافتی از کاربران درباره این اختلال ها، این مشکلات را به سامانه 195 اطلاع دهند.

سامانه 195 به مشکلات مطرح شده از سوی مردم درباره خدمات اینترنتی رسیدگی می کند.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: رگولاتوری با دریافت گزارش های کاربران اینترنت، موارد را بررسی می کند؛ در صورتی که اختلال ایجاد شده ناشی از عملکرد اپراتور باشد ضمن تکلیف به شرکت مربوطه برای جبران موضوع، با متخلف برخورد می شود.

وی تاکید کرد با وجود گذشت چند روز از اجرای دستور قضایی برای مسدود سازی تلگرام، ادامه اختلال های اینترنتی ناشی از فیلترینگ تلگرام برای کاربران به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

فلاح جوشقانی یادآور شد: سازمان تنظیم مقررات، نتایج رسیدگی به گزارش های دریافتی مردمی و برخوردهای صورت گرفته با اپراتور متخلف را اطلاع رسانی خواهد کرد.

ارسال نظر