تهیه غذای سه بعدی برای سربازان ارتش ایالات متحده

ارتش آمریکا قصد دارد تا چند سال آینده پرینترهای سه بعدی تولید کند و غذای سربازان خود را از این روش تامین نماید. با کلیک همراه باشید.

تهیه غذای سه بعدی برای سربازان ارتش ایالات متحده

به گزارش کلیک، طبق گفته لورن الکسیک، تکنولوژیست و توسعه دهنده مواد غذایی در تحقیقات ارتش ایالات متحده آمریکا، با کمک و بهره گیری از این پرینترها محصولات غذایی می تواند دقیقا به اندازه نیاز دقیق یک سرباز تهیه شوند. وی و همکارانش در سازمان "ناتیک" که هنوز در مراحل ابتدایی این اختراع هستند، می گویند که شاید تا ده الی پانزده سال آینده شاهد ارائه آن باشیم.

حال به بررسی احتمالی چگونگی کارکرد این دستگاه می پردازیم؛ نه تنها ما بلکه حتی کسانی که ایده این نوع پرینترها را مطرح کرده اند هم از روند کارکرد آن مطمئن نیستند.

تا سال 2025، سربازان به احتمال زیاد دستگاهی برای اندازه گیری وضعیت فیزیولوژیکی و یا تغذیه ای خود می پوشند. این وسیله، برگرفته از لباس مردآهنی کاراکتر محبوب دنیای سینمایی مارول می باشد. اما ایده اصلی و کارکرد لباس ارسال داده های شخصی سربازان است. البته در گذشته شایعاتی مبنی بر ساخت لباس هایی بر اساس همین کاراکتر سینمایی قوت گرفته بود که این امکان را به سربازان می داد تا چندین برابر وزن خود جسمی را بلند کنند.

هنگامی که داده ها به مرکز فرستاده شوند، ممکن است نشانگر این باشند که سرباز در طول امروز به اندازه کافی پروتئین نخورده است یا اینکه برای مدت طولانی بیدار بوده و می تواند کافئین اضافی مصرف کند. این جاست که چاپگر جادویی به کار می آید و می تواند جادو کند.

برخلاف وعده های غذای آماده که در ارتش به خورد سربازان می دهند، یک چاپگر سه بعدی می تواند شکلات یا کره بادام زمینی را برای هر سرباز مطابق میل او و با بهترین کیفیت تولید کند، چرا که یک سرباز هیکلی و عضلانی احتمالا کالری مورد نیازش از یک سرباز لاغر اندام متفاوت است. با چاپگرهای سه بعدی امروزی، تولید چیز ساده ای مانند یا کره بادام زمینی در حدود سی دقیقه طول خواهد شد، اما الکسیک و همکارانش می خواهند این زمان را همراه با تکنولوژی روز دنیا به کمترین زمان ممکن خود برسانند.

سازمان ناتیک هنوز در مراحل تحقیقات است، اما توانسته اند برخی از اجزار اساسی غذایی را چاپ کنند. آنها که از این اتفاق بسیار خوشحال هستند، معتقدند آینده متعلق به این پرینترهاست، چرا که قادر به تولید انواع غذاها می باشد؛ از آبنبات های ساده گرفته تا مدل های مختلف کیک.

اما آیا آن ها قادر به چاپ موارد پیچیده تر هم می شوند؟ مانند پیتزا؟

الکسیک در پاسخ این سوال گفت: پاسخ قطعا مثبت است. خمیر، سس و پنیر. امکان چاپ همه آن ها وجود دارد.

منبع: techinsider.io

ارسال نظر