اپل به طور محرمانه هدست های واقعیت مجازی می سازد

مدیر عامل اپل، تیم کوک، رویای استیو جابز برای ساخت یک هدست واقعیت مجازی را با تشکیل یک واحد محرمانه درباره این تکنولوژی پیگیری می کند.

اپل به طور محرمانه هدست های واقعیت مجازی می سازد

به گزارش کلیک، شرکت کوپرتینو (Cupertino) که برای ماه ها نمونه های اولیه مختلفی از هدست های واقعیت مجازی مشابه با اوکولوس ریفت فیسبوک و هولولنز مایکروسافت را می ساخته است، در این رویداد سهیم است.

همچنین در اخبار شنیده شده که داگ بومن، یک محقق واقعیت مجازی در ماه ژانویه توسط اپل استخدام شده و تیم کوک نیز در اظهاراتی درباره واقعیت مجازی حرف زده است. کوک گفته آنچه که در تلاش برای تولید آن است، واقعا خاص است و کاربرد های جالبی دارد. با چندین پتنتی که در اواسط سال های 2000 که شرکت توسط استیو جابز اداره می شد بایگانی شده، این اولین باری نخواهد بود که اپل با هدست های واقعیت مجازی سر و کار دارد. در آن زمان ساخت نمونه ها به دلیل کامل نبودن این تکنولوژی متوقف شد.

علاقه دوباره اپل به این حوزه در حالی شکل گرفته که گوگل اعلام کرده نقشه هایی برای ادامه توسعه واقعیت مجازی فراتر از هدست های کاردبورد خود دارد. در کنفرانس دوشنبه گوگل، ساندار پیکای گفت که گوگل کاردبورد تنها قدم اول فعالیت گوگل در حیطه واقعیت مجازی بوده است. او اضافه کرد: پس از این تلاش های اولیه، در سال 2016 شما اتفاقات بیشتری از ما و شرکایمان خواهید دید.

گوگل اعلام کرده که بیش از پنج میلیون هدست کاردبورد در سال 2015 فروخته شده است؛ اگرچه مقدار زیادی از آن ها به صورت مجانی به عنوان بخشی از تبلیغات به افراد اهدا شده است.

تحلیل گران پیش بینی کرده اند که بازار واقعیت مجازی تا سال 2020 ارزشی سی میلیارد دلاری خواهد داشت و انتظار می رود که این رشد وابسته به بازی ها، فیلم ها و تجربیات واقعیت مجازی باشد.

منبع : europe newsweek

ارسال نظر