بازی Crackdown 3 به چه سرنوشتی دچار می شود؟

رسانه کلیک - به نظر می رسد ایده های جاه طلبانه و تحسین برانگیز بازی Crackdown 3 کار دست سازندگان داده و روند ساخت و توسعه این عنوان ویدیویی مورد انتظار را با مشکل رو به رو کرده است.

بازی Crackdown 3 به چه سرنوشتی دچار می شود؟

بازی Crackdown 3 یکی از عناوین ویدیویی مورد انتظار انحصاری کنسول ایکس باکس وان به شمار می رود که در این چند سال اخیرا با حواشی گوناگون و زیادی همراه بوده و به دلیل برخی محدودیت ها، این بازی تغییرات فراوانی را در گیم پلی و سایر مکانیزم ها به خود دیده است. همین تغییرات و حواشی باعث شد تا سازندگان و توسعه دهندگان برای چندمین بار متوالی تاریخ انتشار بازی را به عقب بیاندازند و زمان بیشتری را برای خلق و ساخت آن صرف کنند.

ایده تخریب پذیری 100 درصد محیط بازی به کمک سرورهای ابری در وهله اول ایده فوق العاده، تحسین برانگیز و جذابی به نظر می رسید، اما ظاهرا این قابلیت روند ساخت و توسعه بازی Crackdown 3 را با مشکل رو به رو کرده است و گویا استودیوی نامدار «سومو دیجیتال» (Sumo Digital) هم از پس پیاده سازی این موضوع برنمی آید.

اختلال در روند ساخت بازی Crackdown 3 زمانی قوت گرفت که آقای دیو جونز (Dave Jones)، خالق استودیوی Reagent Games، پس از معرفی سرور و سرویس ابری برای تخریب پذیری محیط بازی ها، استودیوی شخصی خود را به مقصد شرکت «اپیک گیمز» ترک کرد و شرکت مایکروسافت وظیفه ادامه ساخت و توسعه این عنوان ویدیویی را به استودیوی بزرگ سومو دیجیتال محول کرد.

از این رو، در حال حاضر اعضای استودیوی Reagent Games هیچ نقشی در توسعه بازی Crackdown 3 ندارند و استودیوی سومو دیجیتال به تنهایی بر روی این پروژه مشغول به کار است.

مشکلات بازی تنها به تغییر سازنده آن محدود نمی شود، بلکه حتی ناشران و بازی سازان نیز معتقد هستند که معرفی این عنوان ویدیویی در جریان کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت در رویداد E3 سال میلادی 2014 نیز یک اشتباه بزرگی بود چرا که در آن زمان این اثر هنوز مراحل ساخت مقدماتی خود را طی می کرد و به پایان روند توسعه آن زمان زیادی باقی مانده بود.

با این وجود، شرکت مایکروسافت در کنفرانس مطبوعاتی خود در نمایشگاه E3 سال جاری میلادی برای چندین بار تاریخ دقیق انتشار جدید بازی را مشخص کرد. به گفته ردموندی ها، قرار است این بازی در روز جمعه سوم اسفند ماه سال 97 (22 فوریه سال میلادی 2019) به صورت انحصاری بر روی دو پلتفرم ایکس باکس وان و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 منتشر شود.

حال، گزارش جدید وب سایت معتبر یورو گیمر نشان از این دارد که روند ساخت و توسعه بازی Crackdown 3 به نقطه بحرانی خود رسیده است و به نظر می رسد که سازندگان در پیاده سازی قابلیت تخریب پذیری 100 محیط به کمک سرورها و سرویس های ابری به مشکل خورده اند. بدین ترتیب، آینده این اثر مورد انتظار همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و چنانچه استودیوی سومو دیجیتال قادر به رفع مشکلات فنی بازی نباشد، به احتمال قوی این اثر با سرنوشت تلخی رو به رو می شود و یک شکست دیگر در کارنامه بازی های انحصاری شرکت مایکروسافت به ثبت می رسد.

اما شواهد امر گویای این نکته است که با وجود چندین سال تلاش بی وقفه سازندگان، روند ساخت این عنوان جاه طلبانه به نقطه سخت و بحرانی رسیده است. برخی ها بر این باورند که مشکلات فنی بازی به قدری زیاد است که شاید این عنوان به سرنوشت بازی Scalebound دچار شود و به زودی شاهد لغو توسعه آن باشیم. عده دیگر مدعی هستند که مایکروسافت به این راحتی از این اثر مهم و جاه طلبانه چشم پوشی نمی کند و در صورت نیاز انتشار آن را حتی یک الی دو سال به عقب می اندازد و فرصت بیشتری را برای رفع مشکلات فنی در اختیار سازندگان بازی قرار می دهد.

البته، شایعه لغو ساخت بازی کرک داون 3 در گذشته نیز به گوش می رسید. زمانی که پیش فروش این عنوان از فروشگاه معتبر و مشهور آمازون متوقف شد، حدس و گمانه زنی های مختلفی پیرامون بازی به وجود آمد و طرفداران و هواداران آن را نگران کرد. در ادامه، مدیر بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت به بازیکنان خاطرنشان کرد که اعضای استودیوی سومو دیجیتال در حال توسعه بازی Crackdown 3 هستند و توقف پیش فروش آن ناشی از اختلال در سیستم های فروشگاه آمازون بوده است.

با این حال، شکی نیست که بازی Crackdown 3 برای شرکت مایکروسافت از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است چرا که در صورت پیاده سازی قابلیت تخریب پذیری 100 محیط، عناوین ویدیویی جهان باز وارد سطح جدیدی خواهند شد و این بار موفقیت بزرگی را برای کنسول ایکس باکس وان رقم می زند. در هر صورت، باید منتظر ماند و دید که آیا شرکت سرشناس مایکروسافت به جدیدترین قول خود مبنی بر انتشار بازی در روز 3 اسفند امسال عمل می کند و یا تاخیری دیگری در راه است؟

بازی Crackdown 3

داستان بازی Crackdown 3 پس از گذشت ده سال از اتفاقات و حوادث نسخه پیشین خود یعنی Crackdown 2 جریان دارد. زمانی که خاموشی کل شهر را فرا می گیرد و یک سازمان علت این خاموشی را در جزیره New Providence پیدا می کند. جزیره ای که ماهیت شیطانی دارد و دشمنان زیادی در انتظار مامورین این سازمان است. با کشف منشا خاموشی، این سازمان به سرعت مامورین خود را برای یافتن علت خاموشی و مبارزه با دشمنان به جزیره یاد شده اعزام می کند. بدین ترتیب، شما در نقش مامور وظیفه شناس باید با به تمامی جرایم و جنایت های بازی خاتمه داده و شهر را از دست خلاف کاران نجات دهید.

حال در پایان این خبر، به نظر شما چه سرنوشتی در انتظار بازی Crackdown 3 است؟ با وجود مشکلات و فراز و نشیب های فراوان، آیا سرانجام شرکت مایکروسافت برای همیشه قید این عنوان ویدیویی را می زند و پروژه ساخت آن را به مانند بازی Scalebound لغو خواهد کرد؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر