سرورهای شرکت یوبی سافت مورد حمله DDoS قرار گرفت!

رسانه کلیک - چندی پیش سرورهای شرکت یوبی سافت توسط گروه نامشخصی مورد حمله DDoS قرار گرفت که این حملات سرورهای بازی های ویدیویی این شرکت نامدار نظیر For Honor و Rainbow Six Siege را دچار مشکل کرده است.

سرورهای شرکت یوبی سافت مورد حمله DDoS قرار گرفت!

از روز پنج شنبه 21 تیر ماه (12 جولای)، گزارش های مختلف و زیادی مبنی بر عدم امکان اتصال به سرورهای بازی هایی همچون Rainbow Six Siege، فار کرای 5، Ghost Recon Wildlands، فور آنر و Steep توسط کاربران و بازیکنان تمامی پلتفرم ها در گوشه کنار انجمن های معتبر و فضای مجازی به چشم می خورد که به نظر می رسد دلیل اصلی این قطعی ها، حملات DDoS به سرورهای شرکت یوبی سافت است که باعث شده تا این سرورها به حالت غیرفعال درآیند.

در حال حاضر، هیچ گروهی مسئولیت این خرابکاری و حملات DDoS به سرورهای شرکت یوبی سافت را برعهده نگرفته است. با این حال، گویا سرورهای شرکت یوبی سافت در این چند روز با حملات مخرب DDoS دست و پنجه نرم می کند و باعث خاموشی آن ها شده است که بدین ترتیب، امکان دسترسی بازیکنان و کاربران پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی به بخش چند نفره آنلاین عناوین ویدیویی این شرکت فراهم نیست.

البته، در ابتدا کاربران کنسول پلی استیشن 4 قادر به تجربه بخش چند نفره عناوین ویدیویی این شرکت فرانسوی نبودند که پس از گذشت چند ساعت، سرورها دوباره به حالت عادی خود بازگشت و این ایراد به طور کلی برطرف شد. لیکن، با گذشت دو روز، این مشکل نه تنها دوباره برای دارندگان و بازیکنان کنسول پلی استیشن 4 به وجود آمد، بلکه این بار گریبانگیر کاربران دو پلتفرم ایکس باکس وان و رایانه شخصی نیز شد.

در همین رابطه، بسیاری از بازیکنان و کاربران در انجمن رسمی شرکت یوبی سافت اعلام کردند که با وجود اتصال به اینترنت، به سرورهای بازی متصل نمی شوند و ارور و خطاهایی در این خصوص دریافت می کنند. به علاوه، عده ای که موفق به اتصال به سرورهای شرکت یوبی سافت شدند، مدعی هستند که بخش «بازی سازی» یا همان «مچ میکینگ» (Matchmaking) به دسترسی کار نمی کند و در این بخش با مشکلاتی مواجه می شوند که در نهایت قادر به تجربه بخش چند نفره آنلاین بازی نیستند.

با وجود حجم زیادی از گزارشات، سرانجام ساعاتی پیش شرکت یوبی سافت سکوت خود را شکست و بخش پشتیبانی این شرکت فرانسوی در حساب کاربری رسمی شبکه اجتماعی توییتر از حملات DDoS بر روی سرورهای خود خبر داد. البته، یوبی سافت در جدیدترین بیانیه به صراحت بیان نکرد که مشکلات اخیر سرورهای عناوین ویدیویی خود ناشی از این حملات است. با این حال، به نظر می رسد این حملات در خرابی و قطعی سرورهای بازی هایی نظیر Rainbow Six Siege، فار کرای 5، Ghost Recon Wildlands، فور آنر و Steep در همه پلتفرم ها نقش مهمی دارند.

بخش پشتیبانی این شرکت بازی سازی فرانسوی در توییت خود ضمن عرض تشکر بابت صبر و شکیبانی بازیکنان و کاربران، رسما تایید کرد که سرورهای خود مورد حملات DDoS قرار گرفته و تیم پشتیبانی به سرعت در حال بررسی موضوع و رفع مشکلات ایجاد شده است. به گفته یوبی سافت، این حملات بر روی سرورهای بازی های ویدیویی تمرکز کرده و قصد افشای اطلاعات شخصی کاربران در شبکه یوپلی را ندارد.

یوبی سافت در این باره می گوید:

هم اکنون، ما در حال مانیتورینگ و بررسی حملات DDoS هستیم که سرورهای شرکت یوبی سافت را مورد هدف و حمله قرار داده است. این حملات باعث می شود که بازیکنان و کاربران قادر به اتصال به سرورهای بازی نباشند و دسترسی این افراد به بخش چند نفره آنلاین به طور کامل قطع شود. البته، این حملات فقط و فقط بر روی ارتباطات و سرورهای عناوین ویدیویی تمرکز کرده است که ما هم اکنون به دنبال مقابله با این حملات و رفع سریع مشکلات آن هستیم. در حالی که ما مشغول برطرف سازی ایرادات ایجاد شده هستیم، از صبر و شکیبانی شما کاربران و بازیکنان صمیمانه تشکر می کنیم.

نکته قابل توجه این است که سرورهای شرکت یوبی سافت درست از زمانی مورد حملات DDoS قرار گرفتند که این شرکت سیستم جدید خود برای مقابله و برخورد با رفتار نامناسب بازیکنان در عنوان ویدیویی پرطرفدار و مشهور Rainbow Six Siege را فعال کرد.

در این خصوص، بهتر است بدانید که هفته گذشته این شرکت فرانسوی به منظور برخورد با وضعیت و رفتار نامناسب بازیکنان و همچنین ایجاد فضای امن و راحت در بخش چند نفره آنلاین بازی رینبو سیکس سیج از قابلیت و سیستم جدید خود رونمایی کرد. به لطف این سیستم، حساب کاربری افرادی که در گفتار و یا چت متنی از الفاظ نامناسب، رکیک و نژاد پرستانه (نفرت پراکنی به اقشار و جوامع) استفاده کنند، به صورت خودکار مسدود خواهد شد.

در صورت استفاده از این الفاظ، یوبی سافت برای اولین بار حساب کاربری شخصی خاطی را به مدت 27 دقیقه مسدود می کند. در این مدت، بازیکن به هیچ کدام یک از بخش های بازی اعم از بخش تک نفره و بخش چند نفره دسترسی ندارد. در صورت تکرار رفتار نامناسب برای دومین و سومین بار، حساب کاربری فرد به مدت 2 ساعت بن (مسدود) می شود.

حال، چنانچه بازیکن این عمل زشت خود را دوباره تکرار کند و هیچ توجهی به مسدود شدگی های موقتی نداشته باشد، یوبی سافت شخصا وارد عمل می شود و بررسی وضعیت بازیکن، در صورت لزوم حساب کاربری این فرد را برای همیشه مسدود می کند که در این صورت، بازیکن دیگر قادر به تجربه بازی Rainbow Six Siege نخواهد بود.

با فعال سازی سیستم جدید برخورد با رفتار نامناسب بازیکنان در بازی Rainbow Six Siege، شکایت های گوناگونی در انجمن های مختلف به گوش می رسید. بسیاری از بازیکنان مدعی هستند که حساب کاربری آن ها بدون استفاده از کلمات نامناسب و نژاد پرستانه مسدود شده و این سیستم جدید یوبی سافت به درستی وظیفه خود را انجام نمی دهد. از این رو، ممکن است حملات DDoS به سرورهای شرکت یوبی سافت توسط عده ای از بازیکنان عنوان ویدیویی Rainbow Six Siege صورت گرفته باشد که با این اقدام، به نوعی اعتراض خود را به سیستم جدید و هرچند ناقص بازی نشان می دهند.

در هر صورت، باید منتظر بررسی این نوع حملات از سوی تیم پشتیبانی یوبی سافت باشیم تا تمامی سرورها دوباره به حالت عادی و آنلاین خود بازگردند و بازیکنان و گیمرها بار دیگر به تجربه بخش چند نفره آنلاین عناوین ویدیویی این شرکت بپردازند.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با حملات DDoS به سرورهای شرکت یوبی سافت چیست؟ به نظر شما، این حملات در اعتراض به سیستم جدید برخورد با وضعیت و رفتار بازیکنان Rainbow Six Siege صورت گرفته است؟ آیا شما هم با مشکلات قعطی سرورهای عناوین ویدیویی این شرکت رو به رو هستید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر