دوربین های دیجیتالی میکروسکوپی؛ دنیایی بدون مرز

مدیتک کارل زایس دو دوربین جدید دیجیتالی میکروسکوپ را تولید کرده است که دوربین های فعلی آنها را با سرعت بالای USB 3.0 کامل می کند.

دوربین های دیجیتالی میکروسکوپی؛ دنیایی بدون مرز

به گزارش کلیک، دوربین دیجیتالی مونو Zeiss Axiocam 702 با نویز پایین، محدوده دینامیکی بالا و فن آوری هوشمند جهانی به معنای واقعی مرزها را کنار زده است.

این دوربین با سنسور CMOS مجهز شده است که نویز کمتر، حساسیت بسیار عالی به نور کم، و قابلیت های عکاسی با سرعت بالا را برای تصویربرداری سلول های زنده و دست یابی به تصویر واضح از فرآیندها فراهم می کند. سنسور قطری 13.3 میلی متر وضوح تکرنگ 2.3 مگاپیکسلی را ارائه می دهد که آن را در دنیای تصویربرداری CMOS قابل توجه کرده است.

دوربین دیجیتال 512 Zeiss Axiocam تصویر هایی با وضوح بالا و با رنگ واقعی ثبت می کند. سنسورهای 16 میلی متری CCD12 مگاپیکسل تصویر بسیار عالی و با سرعت بالا ارائه می دهد. این دوربین با وجود بزرگنمایی و زوم پایین نیز وضوح مطلوبی برای گرفتن نمونه های بزرگ ارائه می دهد. این دوربین ها همانند دوربین های Zeiss Axiocam 503 و Zeiss Axiocam 506 که قبلا تولید شده است از ویژگی های سرعت بالا USB 3.0 و خنک کننده ترموالکتریک فعال برخوردار هستند.

با توجه به پیشرفت های عظیم در فن آوری سنسورهای CMOS، زایس در حال حاضر قادر به ارائه دوربینی بسیار سریع و حساس برای تصویربرداری بدون اعوجاج سلول های زنده است. علاوه بر دوربین مونو Zeiss Axiocam 702 با نویز پایین، محدوده دینامیکی بالا و فن آوری هوشمند جهانی، دوربین Zeiss Axiocam 512 ، میکروسکپی با وضوح بالا را برای ما فراهم کرده است که می توان از آن در تحقیقات مواد و نمونه های بافت شناسی استفاده کرد.

سنسورهای تصویر CCD و CMOS مسئول تبدیل نور به سیگنال های الکترونیکی می باشند. بزرگترین تفاوت بین این دو سنسورهای CCD است که به دلیل حساسیت بیشتر آنها به نور تصاویر با کیفیت تر و با نویز کمتر ایجاد می کند، در حالی که سنسورهای CMOS برای ایجاد تصویری با نویز کم در نوردهی مناسب به نور بیشتری نیاز دارد. اما سنسورهای CMOS ارزان تر تولید می شوند و به سرعت در حال توسعه هستند، و به زودی از نظر وضوح و کیفیت کلی با CCD مطابقت می کنند.

منبع: biotechdaily

ارسال نظر