قابلیت تبدیل ویژگی لمس سه بعدی اپل به ماوس مجازی

اپل مجوز جدیدی دریافت کرده است که به طرح های آینده این شرکت که یک آیکون دکمه خانه دایره ای شکل بر روی آیفون و آیپد است، اشاره می کند.

قابلیت تبدیل ویژگی لمس سه بعدی اپل به ماوس مجازی

به گزارش کلیک، این مجوز توسط اداره مجوزها و مارک های تجاری ایالات متحده (USPTO) در هفته گذشته منتشر شد، که درکی از چگونگی استفاده اپل از دکمه خانه به عنوان یک صفحه لمسی بر روی دستگاه های ios به ما می دهد.
این مجوز با عنوان "ورودی حسگر اثر انگشت حساس به فشار" در 15 مارس 2015 ثبت شده است و نشان می دهد که ویژگی لمسی سه بعدی این شرکت می تواند از صفحه نمایش به صفحه لمسی تغییر کند، به طوری که باعث می شود مانند یک ماوس مجازی عمل کند.

این مجوز به این نکته اشاره می کند که " یک شی می تواند فشار یک دستگاه ورودی را کاهش دهد. یک عنصر مقاومتی دارای یک نیروی مقاومتی مکانیکی می تواند استفاده شود تا در مقابل کاهش فشار یا حرکت دستگاه ورودی مقاومت کند. یک یا چند الکترود می توانند استفاده شوند تا سنجشی از ظرفیت الکتریکی بر اساس کاهش فشار وسیله ورودی را ارائه کنند. از یک حفاظ می توان برای کاهش ظرفیت الکتریکی مزاحم بین یک یا چند الکترود و شی استفاده کرد. دستگاه الکترونیکی می تواند دارای یک حسگر اثر انگشت باشد که به طور عملی به حداقل یکی از این الکترودها متصل شده باشد ."

این مجوز اشاره می کند که محکم تر فشار دادن دکمه خانه عملکردهای مختلفی را ایجاد می کند، در صورتی که فشار دادن آرام تر قابلیت دیگری را ارائه می کند. در برخی از بخش های سند مجوز ذکر شده است که حسگرهای اطراف دکمه خانه به چهار بخش قابل تقسیم هستند. کاربران با فشار زیاد بر روی هر یک از چهار جهت بر روی دکمه خانه در روی صفحه هدایت می شوند. مشاهده می شود که یک حسگر نیز در مرکز قرار داده شده است.

همانند تمام مجوزها، نیاز نیست که شرکتی که مجوز گرفته از این تکنولوژی در یک دستگاه تولید شده واقعی استفاده کند. بنابراین اگرچه ممکن است هرگز شاهد این نباشیم که اپل عملکرد ماوس مجازی را در مدل های بعدی آیفون یا آیپد ارائه کند، اما حداقل با تکنولوژی هایی که شرکت بر روی آنها کار می کند آشنا می شویم.
هفته گذشته مجوز دیگری توسط USPTO به اپل داده شد. این مجوز طرح هایی را به نمایش می گذاشت که تکنولوژی صفحه نمایش های چند لمسی را به فراتر از صفحه می آورد. این مجوز آشکار کرد که مانند ویژگی لمس سه بعدی، این تکنولوژی گزینه های جدیدی برای ورودی ارائه می کند، اما وجود فشار را در جهت مخالف یعنی در بالای صفحه نمایش را هم می سنجد.

منبع: Pcworld

ارسال نظر