هدست واقعیت مجازی Homido Mini

Homido Mini، یک هدست با ویژگی واقعیت مجازی برای تلفن‌ همراه است که کوچک و با کاربری ساده است؛ هم چنین با برنامه‌ هایی که از گوگل پشتیبانی می‌کنند، فعالیت می‌کند.

هدست واقعیت مجازی Homido Mini

کلیک- این دستگاه به طور معقولی ارزان است و برای تجربه کردن واقعیت مجازی استفاده می‌شود، پس دیگر نیازی به حمل کردن هدست‌های مقوایی بزرگ جعبه‌مانند نیست. اگر به واقعیت مجازی علاقه دارید، این خرید می‌تواند برایتان فوق‌العاده باشد.
به دلیل وجود هدست‌هایی با ویژگی واقعیت مجازی که انرژی آن‌ها توسط تلفن‌های همراه تأمین می‌شود، ورود به واقعیت مجازی، هیچ‌گاه آسان‌تر از این زمان نبوده است. گرچه تنظیمات کامل واقعیت مجازی گران است، اما این تنظیمات برای تلفن‌های همراه، بسیار ارزان است. از نمونه‌های گران‌قیمت واقعیت مجازی، می‌توان به ریفت از شرکت اکولوس (Oculus Rift) اشاره کرد که برای پیش‌سفارش، ۵۹۹ دلار خواهد بود (تقریباً برابر با ۳۹۵۰۰ روپیه).
(همچنین می‌توانید مقاله مقابل را مشاهده کنید: نقد و بررسی ریفت از شرکت اکولوس: وارد کردن واقعیت به دنیای مجازی)
Gear سامسونگ با ویژگی واقعیت مجازی، با قیمت ۸۲۰۰ روپیه در هند، روانه بازار شد و حال در نقاط دیگر، با قیمت ۹۹ دلار، در دسترس است (حدوداً ۶۷۰۰ روپیه). اما جدا از این‌ها، تعدادی هدست مقوای گوگل (Google Cardboard) هم وجود دارد. می‌توانید این هدست‌ها را به صورت آنلاین تهیه کنید. حدود قیمت آن‌ها برای ست‌های مقوایی ساده از حدود ۲۰۰ روپیه است و برای طراحی‌های تفننی‌تر با بدنه‌های پلاستیکی و بندهای سر، حدود ۲۰۰۰ روپیه خواهد بود.
مشکلی که در تمام این هدست‌ها وجود دارد، این است که چندان قابل حمل‌ونقل نیستند. می‌توانید هدست را به قطعات کوچک‌تر جدا کنید، اما این کار نیاز به زمان و تلاش دارد و یک هدست مقوایی را نمی‌توان به راحتی در جیب قرار داد.
Homido Mini، ساده‌ترین راه‌حل ممکن برای این مشکل است. سازندگان این دستگاه متوجه شدند که ماهیت مقوای گوگل، تنها لنزهایی است که در آن قرار داده شده تا بتوانید به عکس‌های روی صفحه‌نمایش تلفن همراهتان نگاه کنید، پس جز لنزها، تمام چیزهای دیگر را حذف کردند.
طراحی
نتیجه این‌کار، گجت کوچکی است که در کف دستان شما جای می‌گیرد. Homido Mini، یک کلیپ در مرکز خود دارد که می‌توانید از طریق آن، این دستگاه را به تلفن همراه خود متصل کنید. همچنین دو لنز این دستگاه، به یک خط باریک در راستای این محور تا می‌شوند. لنزها به سمت بیرون تا می‌شوند تا شبیه عینک باشند. این‌ها تنها خصوصیات ظاهری Homido Mini است.
برای استفاده از این دستگاه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که چشمان خود را روی لنز نگه دارید و نتیجه آن این است که دنیا را به صورت سه‌بعدی خواهید دید، درست همانند چیزی که با هدست‌های معمولی مقوای گوگل خواهید دید. ازآنجاکه هیچ دکمه‌ای بر روی Homido Mini قرار ندارد، باید با انگشتان خود صفحه را لمس کنید، اما به دلیل کوچک بودن هدست، این کار دشوار نخواهد بود. هیچ بندی برای اتصال آن وجود ندارد، بنابراین باید از یکدست خود برای بالا نگه‌داشتن تلفن به طور مداوم استفاده کنید، گرچه تمام هدست‌های مقوایی ساده هم این مشکل را دارند.
این دستگاه، یک فریم پلاستیکی باریک دارد و تمام اجزای آن در یک واحد کوچک قرار دارند که در هنگام سفر، می‌توانید به سادگی در جیب خود قرار دهید؛ گرچه بهتر است کیسه‌ای کوچک برای حمل آن داشته باشید تا از لنزها در مقابل خراشیدگی یا لکه‌دار شدن، محافظت کنید.
هنگامی‌که قصد استفاده از دستگاه را دارید، لنزها را باز کنید و کلیپ را در یک راستا با خط جداکننده که در مرکز صفحه‌نمایش شما است، قرار دهید، سپس نمایشگر Homido Mini را وصل کنید. استفاده از این دستگاه، بسیار ساده‌تر از هدست‌های مقوایی استاندارد گوگل است، که در آن باید صفحه‌نمایش را با سوراخ‌ها تنظیم کنید و با خم کردن فلپ‌ها در جهت اشتباه، باعث آسیب دیدن کاور آن خواهید شد.
به دلیل پلاستیکی بودن این دستگاه و مقوایی نبودن آن، با قرار دادن آن در محل‌های مرطوب، خطر خراب شدن همیشگی آن کمتر است.
عملکرد
به عنوان یک هدست مقوایی ساده، Homido Mini عملکردی تحسین‌برانگیز دارد. به دلیل آنکه بند و یا فلپ ندارد، راه‌اندازی و استفاده از آن ساده است. همچنین برای استفاده توسط افرادی که عینک دارند، راحت است. اگر قدرتتان به حدی است که در هنگام استفاده از واقعیت مجازی، می‌توانید از عینک استفاده نکنید، این دستگاه برای استفاده، راحت‌تر هم خواهد بود.
طراحی این دستگاه به گونه‌ای است که اجازه می‌دهد تمام نور محیط، هنگامی‌که چیزی را در واقعیت مجازی مشاهده می‌کنید، به داخل نفوذ کند. این ویژگی، ایده‌آل نیست و برای برخی تجربه‌ها، غوطه‌ور شدن را کاهش می‌دهد. بااین‌حال، گرچه این موضوع اندکی آزاردهنده است، اما در آن حد که تصور می‌کردیم هم، بد نبود.
به عنوان یک هدست مقوایی، این نوع تماشاگر، مشکل‌هایی کلی دارد که در هدست‌های دیگر هم متداول است. یکی از این مشکل‌ها، این است که ورودی‌های شما محدود است و ازآنجاکه با دست خود تلفن همراه را در محل لازم نگه‌داشته‌اید، نمی‌توانید حتی از یک کنترل بلوتوث یا کنترل‌کننده استفاده کنید. این موضوع بدین معنی است که Homido Mini، برای مشاهده تصاویر یا ویدئوها نسبت به بازی کردن، مناسب‌تر است.
دومین موضوع، این است که برخلاف هدست‌های PC با پایانه بلندتر، یا حتی Gear VR، نمی‌توانید IPD را بر روی هدست‌های مقوایی تنظیم کنید. برای اکثریت، این موضوع مشکلی نیست، اما برخی افراد، همه هدست‌های مقوایی را غیر شفاف می‌بینند. به دلیل آنکه هدست، شتاب‌سنج یا ژیروسکوپ ندارد (برخلاف Gear VR یا هدست‌های بهتر)، ممکن است مشکلاتی در انحراف چشم‌انداز وجود داشته باشد. اگر از تلفن‌همراه‌ای استفاده می‌کنید که اندکی قدیمی‌تر است، مشکلات دیگری هم خواهید داشت، مانند سایه‌اندازی تصاویر، یا تأخیر در حرکت تصاویر.
نتیجه
Homido Mini، واژه "کوچک" را که در اسم آن است، به معنی حقیقی تعبیر می‌کند زیرا برای حمل‌ونقل راحت است و استفاده‌ای آسان دارد، که به راحتی می‌توانید یک هدست با ویژگی واقعیت مجازی را در جیب خود قرار دهید. ادعا نمی‌کنیم این دستگاه بی‌عیب و نقص است، زیرا نور را وارد می‌کند، وسیله‌ای ندارد که بتوان بدون دخالت دست، از آن استفاده کرد و مشکلات معمولی مقوایی‌ها را برای بوت دارد.
باوجوداین اخطارها، تجربه استفاده از Homido Mini فوق‌العاده بود. تماشای ۳۶۰ درجه ویدئوها بر روی یوتیوب، یا جستجو در photosphere ها و تصاویری که با دوربین مقوایی تصویربرداری شده‌اند، عالی است. ازآنجاکه Homido Mini به‌اندازه کافی کوچک است که در جیب شما قرار می‌گیرد، برای اینکه بخواهید واقعیت مجازی را به فردی نشان بدهید، همیشه در دسترس است. این دستگاه ممکن است بهترین تماشاگر مقوایی‌ای نباشد که با این قیمت بتوانید تهیه کنید، اما اگر دنبال چیزی هستید که بتوانید به راحتی در جیب خود قرار دهید و به سادگی هرکجا که خواستید به همراه خود ببرید، یا چیزی را به دوست خود نشان بدهید، این دستگاه عالی است.
قیمت: ۱۴٫۹۹ دلار (حدود ۱۰۰۰ روپیه) در آمازون
به خاطر داشته باشید که آمازون Homido Mini را به هند نمی‌فرستد، پس اگر برای این محل قصد خرید دارید، یا باید آن را در سفر خریداری کنید، یا از طریق سرویس‌هایی که به هند هم ارسال می‌کنند، خریداری کنید.

ارسال نظر