نمایش صفحات AMP در جستجوی گوگل

آیا تا کنون به این فکر کرده اید که چرا فقط برای انجام کارهای روزانه خود با گوشی اندروید یا دسترسی به خبرهای فناوری مجبور هستید ویندوز کروم را کاملا باز کنید.

نمایش صفحات AMP در جستجوی گوگل

به گزارش کلیک، مهندسان گوگل مدت ها است در پی حل چرایی این مسئله هستند. مدت ها قبل مقاله ای در خصوص Google's AMP یا accelerated mobile pages با هدف ارائه اینترفیس tabs-esque متعارف کروم به محتوی و سایت های خاص از طریق ترکیب خلاقانه بارگیری اولیه (preloading) منتشر شد.در نهایت تجربه ای در خصوص وب فوق العاده سریع موبایلی حاصل شد. اما با وجود اینک ه این نسخه موبایلی به اندازه دیگر ورژن های موبایلی سایت ها کامل نیست، و لیکن محتوی مورد نیاز را به شما می دهد و آنچه را از قبل انجام داده اید به شما بر می گرداند. پروژه Google's AMP به تازگی آغاز شده و در ماه اکتبر به ثمر خواهد شد.
در هنگام جستوی وب از طریق کروم، دیگر browser های خاص یا اپلیکیشن گوگل در دستگاه موبایل، نمایش صفحات سازگار با AMP با ویژگی carousel یا موسوم به چرخ و فلک در اختیار شما قرار داده می شود و البته این به محتوی مورد جستجوی شما بستگی دارد. وقتی روی این carousel یا چرخ و فلک کلیک می کنید نسخه بهینه شده صفحه ایی که روی آن کلیک کرده اید به سرعت و به صورت یکپارچه ظاهر می شود. بدین ترتیب می توانید محتوی پدیدار شده را بررسی کنید و در ظرف چند ثانیه به نتیجه برسید. در صورتی که بخواهید ورودی بعدی را بخوانید، با یک حرکت ساده به سمت چپ می توانید این کار را انجام دهید. تب ها یا زبانه ها به شکل یک دست و با قابلیت خوانایی بالا ظاهر می شوند. در صورتی که صفحه را مطالعه کردید و تمایل داشتید که جستجوی دیگری انجام دهید، دکمه برگشت (back) را بزنید. به این ترتیب ویندوز ناپدید خواهد شد و شما را به جایی که بودید بر می گرداند.
ویژگی و حجم سایت های AMP-enabled به ناشر و نحوه مدیریت آنها جهت انطباق با استانداردهای گوگل بستگی دارد. اما نوع محتوی پشتیبانی شده و فرمت نسبتا جامع و همگانی است. ویدئوها، تصاویر و تبلیغات کاملا کارکردی هستند و انتخاب آنها برای قرار دادن در صفحه AMP بر عهده ناشر است. سایت های AMP دارای یک نوار عنوان (title bar) در قسمت بالا و همینطور یک دکمه برگشت (back button) است.
در صورتی که موفق به این کار نشدید، تب روی دکمه برگشت گوشی شما را هدایت می کند. هر چه ناشر روزانه فعالیت بیشتری روی برد داشته باشد، وضعیت ثبات محتوی AMP-enabled در آن زمان محدود می شود.

منبع: androidheadlines

ارسال نظر