هدست جدید واقعیت مجازی ال جی؛ فراتر از واقعیت!

در میان گجت‌هایی که ال جی همراه با جدیدترین گوشی پرچمدار خود عرضه است، یک هدست واقعیت مجازی سبک وزن هم دیده می‌ شود.

هدست جدید واقعیت مجازی ال جی؛ فراتر از واقعیت!

کلیک - منبع تغذیه هدست واقعیت مجازی 360 درجه ال جی یعنی وی آر 360، همانند هدست واقعیت مجازی سامسونگ Gear، گوشی هوشمند است. اما بر خلاف هدست سامسونگ از صفحه گوشی به عنوان یک نمایشگر استفاده نمی‌کند. به جای اینکه جی 5 خود را به پشت هدست وصل کنید، باید آن را از طریق یک USB-C به گوشی خود متصل کنید، این ویژگی موجب شده است که این هدست به یک هدست فوق سبک تبدیل شود (فقط 118 گرم )

بزرگترین اشتباه ال جی در طراحی هدست آن جایی آشکار می‌شود که شرکت به جای بهره گیری از واشر فومی پوشاننده صورت که در هدست Gear و هدست وایو اچ تی سی مورد استفاده قرار گرفته است، طراحی عجیبی را برگزیده است که بیشتر شبیه به کلاه لبه دار است؛ هدست به راحتی می‌تواند بر روی بینی شما قرار گیرد اما فاصله قابل ملاحظه‌ای بین صورت و هدست دیده می‌ شود، نور در آن منعکس می‌شود و واقعیت با آن دیده می‌ شود. شما می‌ توانید هر آنچه را در اطرافتان رخ می‌دهد ببینید، توجه شما به لبه نمایشگر جلب می‌ شود و سپس متوجه می‌ شوید فقط در حال نگاه کردن به دو نمایشگر کوچک هستید که در فاصله بسیار نزدیکی به صورت شما قرار داده شده اند. در واقعیت مجازی غرق شدن در فضا یک اصل کلیدی است و با وی آر 360 شما احساس می‌کنید که شدیدا غرق در فضا شده اید.

  • مشکل تاخیر

دومین مشکل بزرگ تاخیر بود. فردی واقعیت مجازی با محتوای 360 درجه را تجربه کرد که نشستن در ترن در حال حرکت در اقیانوس، عکسی 360 درجه از قله کوه و فیلمی از کلوب های شبانه، نمونه‌هایی از این تجربه هیجان انگیز بودند. بر خلاف هدست واقعیت مجازی اچ تی سی وایو و اکولوس ریفت که باید برق آن‌ ها توسط کامپیوترهای مخصوص بازی تامین شود، جی 5 که به هدست متصل شده است و قادر به ایجاد تمام محتویات بصری و گرافیکی است، توانایی عملکرد لحظه‌ای و بدون تاخیر را ندارد و قادر به ارائه تصویر همزمان با نگاه فرد نیست؛ تصویر تنها زمانی واقعاً روان و بدون تاخیر است که ما به آهستگی به اطراف خود نگاه کنیم و زاویه دید خود را به سرعت تغییر ندهیم و حس می‌کنیم که فردی ما را مجبور می‌کند که تخم مرغی را بالای سر خود نگه داریم و تصویر آنچنان سه بعدی و فراگیری را حس نمی کنیم.

این هدست ویژگی‌ های خوبی هم دارد، که برجسته‌ترین آن‌ها وزن سبک آن است؛ تنظیم کردن فاصله کانونی عدسی بر روی لنزها واقعا ساده است، این موضوع به معنای این است که افراد عینکی بدون عینک هم می‌توانند از این وسیله استفاده کنند (عینک نمی‌تواند به درستی در زیر این هدست قرار بگیرد). دو دکمه در بالای هدست برای "تایید" و "بازگشت" با مکان نمای ردیاب حرکت سر به صورت منظمی ترکیب شده است که به منظور تسهیل هدایت رابط کاربری است. لازم به ذکر است که بر خلاف سامسونگ Gear که می‌تواند به چندین وسیله متصل گردد، وی آر 360 تنها می‌تواند به جی 5 متصل گردد.

  • اگر قصد دارید فیلم های 360 درجه گوگل را تماشا کنید، این هدست گزینه خوبی است

ال جی هنوز قیمت این هدست را اعلام نکرده است، اما این محصول احتمالا در تابستان امسال به بازار عرضه می‌ شود، اما متاسفانه در برابر دیگر رقبای خود شانسی برای موفقیت ندارد، مگر این که با قیمتی بسیار مناسب و رقابتی روانه بازار شود. در واقع این هدست تنها یک گجت است که گاهی اوقات می‌ تواند برای تجربه فیلم‌های 360 درجه گوگل مورد استفاده قرار گیرد. شما می‌ توانید با مستقیم نگاه کردن و تکان ندادن سرتان مشکل تاخیر این هدست را بر طرف کنید (ال جی ادعا کرده است که این هدست می‌تواند تماشای تلویزیون 130 اینچی از فاصله دو متری را شبیه سازی کند) اما استفاده از این هدست شبیه تماشای فیلم در سینما با لامپ های روشن است.

منبع: msn

ارسال نظر