فدریک جاکوب چالش میان اپل و اف بی آی را حل می کند

فدریک جاکوب، یکی از متخصصین حوزه امنیت نرم افزار اپل که سال گذشته با این شرکت قطع همکاری کرده بود، در پی چالش بین FBI و اپل مجددا به تیم CoreOS پیوست. 

فدریک جاکوب چالش میان اپل و اف بی آی را حل می کند

به گزارش کلیک، در پی چالش چند ماهه بین اپل و اف بی آی در ماجرای حمله تروریستی سن برناردینو، اپل مجددا "فدریک جاکوب" یکی از متخصصین برنامه پیام رسان امنیتی سیگنال اپ را به تیم تخصصی CoreOS ملحق کرده است. نرم افزار سیگنال اپ یکی از امنیتی ترین برنامه های پیام رسان متن باز تحت آی او اس به حساب می آید که تمامی تمهیدات امنیتی در حفظ اطلاعات آن به کار گرفته می شود. این نرم افزار متن باز به صورت ارسال و دریافت پیام رمزگذاری شده و به‌صورت end-to-end، و با عملکردی کاملا امنیتی به تبادل اطلاعات می پردازد. به گفته "ادوارد اسنودن" این نرم افزار پیام رسان در سطح امنیتی قابل مقایسه با هیچ نرم افزاری نیست.

نرم افزار سیگنال اپ با به کارگیری قابلیت end-to-end، این امکان را به کاربران می دهد تا با ارسال پیام رمزگذاری شده تنها مخاطب مورد نظر پیام را دریافت و مطالعه کند. اپل در گذشته نیز با استفاده از iMessage این قابلیت را برای کاربران در نظر گرفته بود؛ با این تفاوت که این نرم افزار برنامه متن باز به حساب نمی آید.

در پی حمله تروریستی اخیر در سن برناردینو، سازمان اف بی آی از اپل خواست تا با بازگشایی رمز گوشی یکی از متهمان به نام "سیدفاروق" این سازمان را در احراز هویت تروریست ها یاری کند. اپل نیز با رد این درخواست اذعان کرد که در صورت بازگشایی رمز گوشی امنیت کاربران این برند به خطر خواهد افتاد. این شرکت با به خدمت گرفتن "فدریک جاکوب" امیدوار است بدون به خطر انداختن امنیت کاربران راهی برای بازسازی و احراز هویت متهمان این فاجعه تروریستی پیدا کند.

منبع: msn

ارسال نظر