تنها در 15 دقیقه گوشی خود را به طور کامل شارژ کنید

در کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا، شرکت چینی اوپو از فناوری جدیدی رونمایی کرد که به گفته مسئولین شرکت قابلیت شارژ کامل یک تلفن همراه هوشمند در فقط 15 دقیقه را دارد.

تنها در 15 دقیقه گوشی خود را به طور کامل شارژ کنید

به گزارش کلیک، این سوپرشارژر هم اکنون مراحل نهایی آزمون پایداری خود را پشت سر می گذارد و در آینده ای نزدیک در بازار عرضه می شود.
این سوپر شارژر به دو طریق سوپرشارژر قبلی این شرکت را بهینه سازی کرده است. این بهینه سازی ها تلفیق یک باتری سفارشی سازی شده با یک سیستم شارژ پالسی با ولتاژ پایین است که مشکلات گرمایش بیش از حد فناوری های شارژ سریع ولتاژ بالا را ندارد.
این شرکت در سال 2014 شارژر سریع اصلی خود را عرضه کرد که سرعت شارژ آن چهار برابر سریع تر از حد متوسط بود. این شارژر که در عرض نیم ساعت می توانست باتری یک تلفن همراه را تا 75 درصد شارژ کند، برای اولین بار در تلفن Find 7 این شرکت استفاده شد و در حال حاضر با نه تا از دستگاه های ساخت این شرکت سازگاری دارد.

ولتاژ پایین برای شارژ مجدد با گرمای کمتر
باتری با عمر بیشتر و شارژ مجدد سریع تر جء مواردی هستند که برای یک دارنده تلفن همراه بالاترین اولویت را دارند. یکی دیگر از این موارد کاهش مشکلات ناشی از گرمایش بیش از حد است که به خاطر باتری اشتعال پذیر لیتیم-یون مورد استفاده در تلفن های هوشمند امروزی دغدغه ای جدی است.
به گفته شرکت اوپو، سوپرشارژر جدیدش هر دوی این دغدغه ها، یعنی شارژ سریع و کاهش گرمایش بیش از حد را با استفاده از ولتاژ پایین (5 ولتی) برای شارژ سریع در دمای پایین رفع کرده است.
این فناوری نسبت به سایر شارژرهای سریع تولید شده توسط شرکت های کوالکوم و مدیاتک از رویکرد متفاوتی استفاده می کند. شارژر سریع شرکت کوالکوم که در ماه سپتامبر عرضه شد، برای شارژمجدد سریع از میزان ولتاژ دینامیک بین 3.6 تا 20 ولت استفاده می کند در حالی که شارژ شرکت مدیاتک این کار را با استفاده از ولتاژ بین 5 تا 9 ولت انجام می دهد.

الگوریتم جدید که جریان را تنظیم می کند

به گفته مسئولین شرکت اوپو، در سال های اخیر، شرکت های بسیاری فناوری شارژ بسیار سریع را عرضه کردند ولی بسیاری از آنها قابلیت تجاری سازی ندارند. فرآیند تحقیق و توسعه برای سوپرشارژ این شرکت به مراحل پایانی آزمون پایداری خود رسیده است.
این شارژر جدید که Super VOOC نام دارد به منظور تنظیم دینامیک جریان استفاده شده برای سیستم شارژ پالسی، از الگوریتم جدیدی استفاده می کند که این مسئله امکان شارژ سریع تر را فراهم می کند و در عین حال جریان را در محدوده امن باتری نگه می دارد. این فناوری قابلیت شارژمجدد کامل یک باتری mAh2500 در عرض 15 دقیقه را دارد.
به گفته این شرکت، علت تخصیص منابع و تلاش زیاد برای تحقیق در مورد شارژ بسیار سریع با استفاده از ولتاژ پایین به خاطر جلوگیری از خطرات ناشی از شارژ سریع باتری تلفن های همراه با استفاده از ولتاژهای بسیار بالا بوده است. این سوپرشارژر جدید از کانکتورهای Micro-USB و USB نوع C پشتیبانی می کند.

منبع:technews

ارسال نظر