نسل جدید حسگرهای گرافیتی

صنایع P1c هیدال گرافین (Haydale Graphene) بریتانیایی طی سالیان متعدد، خودش را به عنوان یکی از شرکت هایی معرفی کرده که افراد برای خرید گرافین به منظور تقویت ویژه دستگاه هایشان در درجه اول به آن جا مراجعه می کنند.

نسل جدید حسگرهای گرافیتی

به گزارش کلیک، اگر گرافیتی با رسانندگی بالا می خواهید، یا شاید رسانندگی به اندازه ویژگی حرارتی آن مهم نباشد، هیدال همان جایی خواهد بود که برای خرید گرافین مورد نظرتان می روید.
تنظیم عملکرد و پراکنده سازی گرافین همراه با قالب پلیمر و رزین است که استفاده از آن سخت تر از آن چیزی است که بسیاری از شرکت ها در ابتدا متصور بودند. تازه کاران سعی کردند دسته های گرافین را در محصولاتشان مخلوط کنند که این کار محصول شان را بدتر از حالت قبل کرد.
تجارت مستحکم هیدل مطالعات دقیقی را برای چگونگی استخراج ویژگی های جذاب تر گرافین جمع آوری کرده است. اما حالا این شرکت در حال بهبود زنجیره ارزشی خود است و دستگاه هایی را ارائه می دهد که مبتنی بر گرافین تنظیم شده است.
از طریق توافق نامه پیشرفتی با مرکز ولزی برای چاپ و روکش (WCPC) در دانشگاه سوآنسی، هیدل دانشی را که درباره استفاده از گرافین برای انتشار رسانندگی الکتریکی و به همراهی WCPC، مواد را زمانی که در صفحه های حساس فشاری استفاده می شده توسعه داده و هدایت الکتریسیته را تنها زمانی که فشار بکار رفته بسته شود، بدست می آورد.
این ورقه نازک پلاستیکی در یک سمتش یک شیار نقره ای عمودی و در سمت دیگرش شیار نقره ای افقی دارد. بین این شیارها جوهر رسانای گرافینی است که به فشار حساس است و این امکان را ایجاد می کند که بتوانیم فشار را در هر نقطه در سطح پرده اندازه گیری کنیم.
زمانی که صفحه به کامپیوتر یا یک دستگاه هوشمند وصل شود می تواند اطلاعاتی را که نه تنها بیانگر این است که فشار در کدام قسمت روی فیلم ایجاد می شود، بلکه میزان فشار را تحویل می دهد. از تفاوت در فشار از طریق سایه، متفاوت رنگ ها نشان داده می شود که سایه های روشن تر به معنای فشار کمتر و سایه های تیره تر به معنای فشار بیشتر است. این امر ترسیم نقشه، فشار را به طریقی که طراحان انجام می دهند امکان پذیر می کند.
به بیان هاسلت (Haslett)، اهمیت این حسگر از آن جاست که نسبتا ارزان است و به راحتی تولید می شود. علاوه بر این جوهر حسگر پیزوالکتریک به هر اندازه و شکلی ساخته می شود. بنابراین قابل درک است که می توانید تمام سطح زمین را با آن بپوشانید. همچنین هاسلت پیشنهاد می کند که صفحه ها را می توان به شکل دستکش یا جاسازی برای کفش درآورد و عملکردهای بالقوه اش را مانند کفش "هوشمند" برای ورزش یا توانبخشی درمانی، شامل سیستم امنیتی که می تواند حرکت اجسام را تشخیص دهد، ارائه نمود.
هیدل می گوید: به منظور توسعه حسگر برای بعضی برنامه های کاربردی که ممکن است نادیده گرفته شوند، نیازمند شریک کاری هستیم. این شرکت آمادگی این را دارد که در زمینه توسعه این حسگرها با هر شرکتی که توانایی و دانش کافی را داشته باشد، همکاری کند.

منبع: ieee

ارسال نظر