سونی با future lab به عرصه رقابت باز می گردد

سونی در حال انجام کاری بی‌سابقه در فضای الکترونیکی است و نمونه‌های اولیه به‌زودی به نمایش درخواهد آمد.

سونی با future lab به عرصه رقابت باز می گردد

به گزارش کلیک، سونی پروژه جدیدش را اعلام کرد. می‌توانید تصور کنید اپل یا سامسونگ این کار را انجام دهند؟ نه، واقعا نه. به چند دلیل، شرکت‌های الکترونیکی محصولات خود را تا زمانی که کاملا به اتمام نرسیده‌اند، در لفافه نگه می‌دارند و پس از اتمام با هیاهوی بسیار از آن رونمایی می‌کنند.

سونی این برنامه خود را آزمایشگاه آینده می‌نامد و اولین محصول این برنامه هفته آینده در SXSW رونمایی خواهد شد.

سونی درباره این محصول با کانسپت N می‌گوید "گوش‌ها، دستان، و چشمانتان را آزاد می‌کند. می‌توانید از فعالیت‌های مورد علاقه‌تان با یک دستگاه پوشیدنی به طور کامل لذت ببرید."

آزمایشگاه آینده روشی برای راه‌اندازی گجت‌های مختلف و آزمودن عکس العمل مصرف کنندگان است. سونی باید این کار را انجام دهد. در طول چند سال گذشته شرکت افراط زیادی به خرج داد که باعث شد انقلاب تلفن‌های همراه را از دست بدهد. یک نسل پیش، سونی در بخش‌های کلیدی بازار پیشرو بود. در حالی که سونی مشغول ساخت یک استودیوی فیلم‌سازی بود، اپل، سامسونگ و لنوو ساختن گجت‌ها را شروع کردند. آزمایشگاه آینده باعث نخواهد شد که سونی ناگهان دوباره تبدیل به غول الکترونیک شود، اما می‌تواند به بازیابی آن کمک کند.

تا‌کنون جزییات کمی از آزمایشگاه آینده در دست است. به نظر می‌رسد سونی از آن برای نمایش دادن گجت‌های جدید استفاده خواهد کرد با این امید که بازخوردهای کاربران بالقوه را دریابد.

در تابستان ۲۰۱۵ سونی یک سرویس مشابه در ژاپن با عنوان اولین پرواز راه‌اندازی کرد که خدمات مشابهی ارائه می‌کرد.

اگر پروژه آزمایشگاه آینده به درستی انجام شود، می‌تواند یک پیروزی بازاریابی بزرگ برای سونی به ارمغان آورد.

شاید کمپانی سهم بازار سابق خود را نداشته باشد، اما نمی‌توان انکار کرد که محصولات کنونی آن جزو بهترین محصولات نیست. سونی هنوز تمایل خود برای طراحی خوب را از دست نداده است. آزمایشگاه آینده می‌تواند روزنه امیدی برای بخش تحقیق و توسعه سونی باشد.

منبع:techcrunch

ارسال نظر