حسگرهای اثر انگشت فریب می‌خورند!

مدت زمانی است که گوشی‌های هوشمند شرکت‌های مختلف از حسگرهای اثر انگشت به عنوان یک روش زیست سنجی امنیتی استفاده می کنند.اما محققان در دانشگاه ایالت میشیگان ثابت کرده اند که مشکلی بزرگ در مورد این اقدام امنیتی وجود دارد.

حسگرهای اثر انگشت فریب می‌خورند!

به گزارش کلیک، محققان معتقدند که افراد تبهکار می‌توانند با استفاده از یک پرینتر جوهر افشان که از جوهر رسانا استفاده می‌کنند، اثرهای انگشت را روی کاغذ چاپ کنند و با استفاده از آن‌ها قفل گوشی‌های مجهز به حسگر اثر انگشت مانند گلکسی اس ۶ و آنِر ۷ را باز کنند.

محققان یک ویدیو منتشر کردند و در آن ثابت کردند که چگونه یک اثر انگشت چاپ شده به وسیله پرینترهای معمولی که هر روز استفاده می شوند، به سادگی می‌تواند قفل گوشی‌های مجهز به این حسگر را باز کند؛ این ویدیو عملا مردم را از این روش امنیتی دلسرد و ناامید کرد. بدترین بخش این ویدیو این بود که قفل گوشی ها فقط با یک تکه کاغذ باز می‌شوند! این حقه به این دلیل جواب می‌دهد که محققان از مقداری جوهر رسانا و یک تکه کاغذ تولید شده توسط شرکت Aglc استفاده می‌کنند.

محققان اذعان می‌کنند که فریب دادن حسگر اثر انگشت نخستین بار توسط انجمن هکرهای آلمان صورت گرفت که یک روش زمانبر دستی را برای باز کردن حسگر اثر انگشت آیفون ۵ اس مورد استفاده قرار دارند. آن‌ها در این روش یک پرینت شبه سه بعدی از چسب چوب و مایع لاتکس ایجاد کردند. آن‌ها با این روش توانستند یک کپی از نمونه اثر انگشت را به سادگی روی کاغذ Aglc چاپ کنند.

دانشمندان تاکید کردند که این آزمایشات و نتایج آن‌ها لزوم استفاده از یک اقدام امنیتی برای جلوگیری از فریب حسگر اثر انگشت را بیشتر می‌کنند، به خصوص در مورد حسگرهای وسایل همراه که به طور فزاینده‌ای برای باز کردن قفل گوشی‌ها و پرداخت وجه مورد استفاده قرار می‌گیرند. خوشبختانه دانشمندان پذیرفته اند که این روش در مورد تمام گوشی‌ها قابل استفاده نیست اما هشدار داده اند با وجود اینکه شرکت هایی که این حسگرها را تولید می‌کنند برای جلوگیری از فریب دادن آن‌ها اقدامات امنیتی خود را افزایش داده اند، اما هکرها همچنان به تقویت راهبردهای خود برای هک کردن ادامه می‌دهند.

آیا شما هم از این حسگرها استفاده می‌کنید؟ آن‌ها را تا چه میزان امن می‌دانید؟

منبع: androidauthority

ارسال نظر