قرارداد ۳ ساله مابین گوگل و اچ‌تی‌سی برای تولید نکسوس‌های آینده!

طبق تازه‌ترین گزارشات به دست آمده، ظاهرا گوگل قصد دارد که به منظور تولید سری محصولات نکسوس خود طی سه سال آینده با شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی همکاری داشته باشد!

قرارداد ۳ ساله مابین گوگل و اچ‌تی‌سی برای تولید نکسوس‌های آینده!

همانطور که در جریان هستید، کمپانی اچ‌تی‌سی طی چند سال اخیر عملکرد چندان خوبی نداشته و درآمدهای بخش موبایل آن به شدت کاهش یافته است. میزان افت درآمدهای اچ‌تی‌سی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به اوج خود رسید و حتی این شرکت تایوانی را تا مرز ورشکستگی پیش برد. این موضوع در حالیست که زمانی اچ‌تی‌سی سومین شرکت بزرگ تولید و عرضه کننده گوشی در دنیا محسوب می‌شود. حال و بر اساس تازه‌ترین گزارشات به دست آمده، ظاهرا شرکت اچ‌تی‌سی به منظور رهایی از بحران به وجود آمده استراتژی‌های عملکردی خاصی را در نظر گرفته و یکی از این استراتژی‌ها مربوط به همکاری نزدیک با کمپانی گوگل به منظور تولید سری محصولات نکسوس آینده است!

به گزارش کلیک، ظاهرا اچ‌تی‌سی و گوگل طی قراردادی ۳ ساله قصد همکاری نزدیک‌تری را دارند. پیش از این گفته شده بود که احتمالا گوگل در سال ۲۰۱۶ دو نکسوس جدید را معرفی می‌کند که یکی از آن‌ها از نمایشگری ۵ اینچی و محصول دیگر از نمایشگری ۵٫۵ اینچی بهره‌مند می‌شود. در این بین گزارشات به دست آمده حاکی از آن بود که اچ‌تی‌سی با مبلغ ناچیزی حاضر به همکاری با گوگل شده و گوگل هم از این فرصت استفاده کرده و تولید نکسوس‌های جدیدش را بر عهده شرکت اچ‌تی‌سی قرار می‌دهد. اما طبق تازه‌ترین اخبار منتشر شده، ظاهرا اچ‌تی‌سی و گوگل به منظور همکاری در راستای تولید سری محصولات نکسوس قراردادی ۳ ساله را امضاء کرده‌اند! اگر این خبر صحت داشته باشد، ظرف سه سال آینده تمامی نکسوس‌های جدید گوگل با همکاری این شرکت و کمپانی اچ‌تی‌سی ساخته خواهد شد.

اما این موضوع در حالیست که گوگل در سال ۲۰۱۵ تمایلی نسبت به همکاری با شرکت اچ‌تی‌سی نداشت! گوگل سال گذشته و تقریبا چند ماه پیش از دو نکسوس جدید خود با نام‌های نکسوس ۵ ایکس (Nexus 5X) و نکسوس ۶ پی (Nexus 6P) رونمایی کرد. گوگل به منظور تولید این دو محصول به ترتیب با دو کمپانی ال‌جی و هوآوی وارد همکاری شد و تاکنون شایعات زیادی هم در رابطه با تمایل همکاری مجدد این کمپانی با شرکت چینی هوآوی منتشر شده است! در هر صورت گزارشات جدید به دست آمده حاکی از همکاری‌های نزدیک‌تر گوگل و اچ‌تی‌سی هستند. انتظار داریم که دو نکسوس جدید گوگل طی ماه‌ها آخر سال ۲۰۱۶ به طور رسمی معرفی شوند، بنابراین هنوز زمان زیادی را معرفی رسمی آن‌ها باقی مانده است. گزارشات پیشن منتشر شده حاکی از آن بود که دو نکسوس جدید گوگل با کدهای اختصاصی T50و T55 شناخته می‌شوند.

متاسفانه در حال حاضر هیچ اطلاعات بیشتر و جزئی‌تری در رابطه با این موضوع و قرارداد عقد شده مابین دو کمپانی اچ‌تی‌سی و گوگل منتشر نشده است. در واقع تنها موضوعی که به آن اشاره شده، عقد قرارداد سه ساله مابین گوگل و اچ‌تی‌سی به منظور تولید نکسوس‌های آینده برای مدت زمان ۳ سال است. بدون تردید همکاری گوگل با اچ‌تی‌سی می‌تواند برای شرکت اچ‌تی‌سی بسیار خوب و تاثیرگذار محسوب شود. احتمالا دلیل اینکه اچ‌تی‌سی حاضر شده با شرایط خاصی با گوگل وارد همکاری شود نیز همین امر است. این موضوع در حالیست که شرکت‌هایی همچون ال‌جی و هوآوی هم از جمله کمپانی‌هایی هستند که بدون تردید به منظور تولید نکسوس‌های جدید گوگل گزینه‌های مناسبی برای این شرکت به شمار می‌روند.

نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟ آیا به واقع نکسوس‌های سه سال آینده گوگل توسط کمپانی اچ‌تی‌سی تولید می‌شوند؟ اگر این چنین باشد، بازخورد این امر را برای دو کمپانی اچ‌تی‌سی و گوگل چگونه ارزیابی می‌کنید؟

منبع: androidheadlines

ارسال نظر