فیس بوک تا ۲۰۹۸ به گورستان مجازی تبدیل می شود

بر اساس اعلام رسمی سازمان آمار آمریکا، تا سال ۲۰۹۸ میزان کاربران متوفی در فیس بوک بیش از کاربران فعال خواهد بود.

فیس بوک تا ۲۰۹۸ به گورستان مجازی تبدیل می شود

به گزارش کلیک، طی برسی های انجام شده توسط مرکز آمار آمریکا، تا پایان قرن اخیر، میزان کاربران متوفی فیس بوک از میزان فعالین این شبکه بیشتر خواهد بود. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده، که با درگذشت کاربران فیس بوک چه بر سر پروفایل آنان خواهد آمد. شرکت فیس بوک با رد حذف کامل پروفایل های این نوع از کاربران افزود، با پیش بینی گورستان مجازی برای این نوع از کاربران صفحه های شخصی آن ها به گورستان مجازی انتقال خواهد یافت. یکی از متخصصین ارشد آمار با توجه به این روند نموداری فرضی تهیه کرده است، که طی آن میزان پیوستن و رشد کاربران این شبکه اجتماعی و همچنین مرگ کاربران ترسیم شده است. طی این روند و با در نظر گرفتن تغییرات، کارشناسان از افزایش میزان کاربران متوفی در آینده ای نه چندان دور خبر داده است.

فیس بوک در حال حاضر بالغ بر ۱٫۵ میلیارد عضو فعال دارد، که بیشتر این میزان را جوانان زیر ۳۵ سال تشکیل می دهد و تنها ۵ درصد این میزان بالای ۶۵ سال هستند. بر اساس اعلام رسمی سازمان آمار آمریکا، تا پایان سال ۲۰۱۶، ۹۷۲ هزار کاربر خود را از دست خواهد داد. با توجه به این روند، فیس بوک با درنظر گرفتن میزان کاربران متوفی گورستانی مجازی برای این کاربران در نظر گرفته است. تا دوستان و خانواده شخص با دیدن عکس ها خاطرات شخص را مرور کنند. با این تفاوت که پروفایل این گونه افراد بدون دسترسی و ارسال درخواست دوستی و همچنین بدون یادآوری سالروز تولد شخص خواهد بود. این رویداد زمانی اتفاق خواهد افتاد که اطرافیان فرد درخواست "خاطره سازی" (Memorialized ) برای پروفایل متوفی را ارسال کنند. در غیر این صورت همچنان امکان درخواست دوستی برای فرد ارسال خواهد شد و یادآوری تولد نیز فعال خواهد بود.

شرکت فیس بوک تنها راه حذف حساب کاربری این افراد را، تکرار چند باره رمز ورود برای بازیابی صفحه شخص متوفی اعلام کرده است. پس از اعلام سازمان آمار آمریکا در مورد میزان کاربران متوفی در سال ۲۰۱۶، مدیران ارشد فیس بوک هنوز مهر تاییدی بر این آمار نزده اند.

منبع: msn

ارسال نظر