رقابت دو غول ایرانی؛ دیجی کالا در مقابل اسنپ!

رسانه کلیک - در حالی که زمان کمی از ادغام چیلیوری و ریحون می‌گذرد، خبرها حاکی از این هستند که دیجی کالا با سرمایه گذاری روی چیلیوری مسیر جدیدی را آغاز کرده است.

رقابت دو غول ایرانی؛ دیجی کالا در مقابل اسنپ!

پر بیراه نیست اگر امسال را سال ادغام استارتاپ‌های ایرانی نام گذاری کنیم! ادغامی که به صورت ترند روز در استارتاپ‌های ایرانی داغ شده است. در ابتدای مسیر استارتاپ دیوار و آی هوم با ادغام در هم مجموعه خود را گسترش دادند.

در هفته‌های گذشته نت‌برگ و تخفیفان بعد از دو سال مذاکره بالاخره به توافق رسیدند و با ادغام در هم تصمیم گرفتند به جای رقابت؛ رفاقت را پیشه کنند تا بهتر به نتیجه برسند. بر این اساس تیم‌های نت برگ و تخفیفان در کنار هم در حالی به مسیرشان ادامه می دهند که مدیریت مجموعه به عهده نازنین دانشور است. در این رابطه علیرضا صادقیان عنوان کرده است: « نت‌برگ و تخفیفان هر دو به فعالیت خود ادامه می‌دهند.»

یکی از داغترین خبرهای ادغام استارتاپ‌های ایرانی مربوط به ادغام استارتاپ های چیلیوری و ریحون بود. در نشست خبری ادغام این دو استارتاپ عنوان شد که تا پایان امسال، ریحون در قالب اپلیکیشن به مسیر خود پایان خواهد داد و بر این اساس قدرت چیلیوری و ریحون با هم ترکیب شده تا با آرایشی جدید در کنار هم به رقابت با اسنپ‌فود ادامه دهند.

همچنین صادقیان در نشست خبری ادغام چیلیوری و ریحون مدل‌های مختلف ادغام را توضیح و ادامه داد که در چیلیوری و ریحون بر اساس تحقیقاتی که کرده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که با یک برند یعنی "چیلیوری" ادامه خواهند داد. او توضیح داد که این به این معنا نیست که ریحون ظرفیت نداشت یا توسط چیلیوری بلعیده شد. دلیل انتخاب برند چیلیوری این بود که چیلیوری برند بهتری برای سرمایه‌گذاری آتی بر اساس مطالعات‌مان است.

دیجی کالا اسنپ را شکست می دهد؟

اما در این رابطه تازه‌ترین خبرها حکایت از ورود دیجی کالا معروف به این میدان دارد. چیلیوری در بیانیه ای عنوان کرده در حال مذاکره با دیجی کالا برای جذب سرمایه است. احتمالا دیجی‌ کالا با سرمایه گذاری روی چیلیوری وارد مسیر جدیدی خواهد شدهماهنگی و اتحاد سه قوا که دیجی کالا در این میان نام بزرگی است که نمی‌توان آن را کتمان کرد، خبر از این می‌دهد که به زودی دو غول استارتاپی ایران یعنی اسنپ و دیجی‌کالا در میدان رقابت مقابل هم قرار خواهند گرفت.

میدانی که در یک طرف آن دیجی‌کالا قرار دارد و در طرف دیگر، اسنپ که در رسیدن به سوپر اپ شدن پیشگام شده است. در حالی که سعید لطفی، مدیرعامل اسنپ‌فود چندی پیش طی رویداد فیروزه پلت مدعی شده بود، 95 درصد از بازار فروش آنلاین غذا را در دست دارند. با وجود این گفته، باید منتظر ماند و دید ورود دیجی کالا به این بازی چقدر آمارهای بازار سفارش آنلاین غذا را جابه جا خواهد کرد؟

آیا در میدان رقابتی میان چیلیوری و اسنپ‌فود، اضافه شدن نام دیجی کالا و احتمالا تغییراتی که در ادامه به همراه خواهد داش،ت باعث خواهد شد اسنپ‌فود به رتبه دوم ایران سقوط کند؟

در این رابطه طرفین بیشتر در موضع سکوت، تلاش کرده اند خبری در رابطه با تایید یا تکذیب این خبر منتشر نکنند؛ اما با تمام این ابهامات به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این سرمایه گذاری می‌تواند سهم بسزایی در بالا رفتن سهم بازار و رشد چیلیوری داشته باشد. باید منتظر ماند و دید در ادامه مهر تاییدی بر این خبر زده خواهد شد یا خیر؟

ارسال نظر