کمک علم امواج به خلاص شدن از صدای خروپف

اگر رویای پروازتان روی ابرها یا برنده شدن در مسابقات جهان، با صدایی برخواسته از گلوی همسرتان درخواب قطع شده است، چسب جدید ضد خروپف به شما کمک می‌کند تا ولوم این صدا را کم کرده و به خواب زیبای خود کیفیت ببخشید.

کمک علم امواج به خلاص شدن از صدای خروپف

به گزارش کلیک، ناتانیل ایال از بنیان‌گذاران شرکت تولید کننده چسب های ضد خروپف گفت: "این چسب ضد خروپف با نام "Silent Partner"، به‌جای علت خروپف بیشتر صدای آن را مورد هدف قرار داده است. این چسب، دو بخش با اندازه انگشت شصت در دو طرف بینی دارد و از طریق یک پل به روی بینی متصل می‌شوند، صدای خروپف را تشخیص داده و یک صدای متقابل تولید می‌کنند که صدای اصلی را خنثی می‌کند."

طبق نظر آکادمی امریکایی گوش و حلق و بینی، حدود ۴۵ درصد از افراد سالم بزرگسال، حداقل برخی اوقات و ۲۵درصد آنان به‌طور منظم خروپف می‌کنند. افراد به دلایل مختلفی، از عضلات ضعیف صوتی در زبان و گلو گرفته تا انسداد مسیر هوایی به دلیل مختلط خروپف می‌کنند. تلاش برای قطع این صدا ارتباط مستقیم به دلیل خروپف دارد.

ایال به Live Science گفت: "برای کسانی که از آپنه خواب (وضعیتی که در آن بخش‌های مختلف باعث وقفه در تنفس می‌شوند) رنج می‌برند، عموما نیاز به مداخله پزشکی دارند. با این حال، برای افرادی که به دلایل دیگر خروپف می‌کنند، سایلنت پارتنر می‌تواند آرامش را به اتاق خواب بازگرداند و به بهبود روابط کمک کند."

سایلنت پارتنر برای کاهش صدای خروپف از تکنولوژی لغو صدای فعال استفاده می‌کند که مبتنی بر فیزیک امواج است. ایال گفت هر صدایی توسط فشار موج طبقه‌بندی می‌شود که دامنه و فرکانس خاص خود را دارد. دامنه یک موج، ارتفاع آن بر روی محل ایجاد را اندازه می‌گیرد و فرکانس نشان می‌دهد که چگونه یک موج از یک نقطه در زمان مشخص عبور می‌کند.

یک دستگاه لغو صدا مثل سایلنت پارتنر، یک موج با همان دامنه اما در فاز معکوس و به سمت منبع صدا منتشر می‌کند. اما اگر امواج خروپف مانند یک خط پرفزار و نشیب باشند، ضد صدا نیز امواجی پر فراز و نشیب تولید می‌کند که در بین خطوط امواج خروپف قرار گیرند. در نتیجه موج و ضد موج در یک شکل جدید ترکیب شده و یک‌دیگر را خنثی می‌کنند.

این وسیله در هر وضعیت خواب قابل استفاده است و چسب درجه یک پزشکی، آن را در جای خود ثابت نگه می‌دارد.

ایال و تیمش از پزشکان برای بازخورد در مورد این چسب کمک گرفته‌ و پاسخ‌های مثبتی دریافت کرده‌اند. وی افزود با این حال، اگر هرنوع آپنه یا اختلال خواب مشکوک دارید، باید با پزشک خود مشورت کنید.

در برنامه‌ریزی‌ها برای سایلنت پارتنر بعدی، شرکت امیدوار است که الگوهای تنفس را شناسایی و احتمال آپنه در خواب را مشخص کند.
ایال گفت امیدوار است ورژن بتای این محصول را در اکتبر و شرکت درنظر دارد ورژن نهایی آن را در نوامبر وارد بازار کند.

منبع: livescience

ارسال نظر