قابلیت ترجمه گفتار و تبدیل به متن به گوگل ترنسلیت برای اندروید اضافه شد

رسانه کلیک - در جدیدترین اپلیکیشن اندرویدی گوگل ترنسلیت، حالت رونویسی اضافه شده است که امکان ترجمه و تبدیل گفتگوهای طولانی به متن را فراهم می‌کند.

قابلیت ترجمه گفتار و تبدیل به متن به گوگل ترنسلیت برای اندروید اضافه شد

گوگل حدود دو ماه قبل برای اولین بار به قابلیت ترجمه آنی گفتار و تبدیل آن به نوشتار در اپ ترنسلیت اشاره کرده بود. اکنون نیز کاربران محصولات اندرویدی با دریافت جدیدترین بروزرسانی اپلیکیشن گوگل ترنسلیت می‌توانند مکالمات را ضبط کرده و سپس آن‌ها را ترجمه و به متن تبدیل کنند.

این ویژگی که تا اواخر هفته جاری در اختیار تمام کاربران اندرویدی قرار می‌گیرد، در ابتدا قادر به پشتیبانی از هشت زبان شامل انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، هندی، پرتغالی، روسی، اسپانیانی و تایلندی است. اگر گفتگو به یکی از این زبان‌ها باشد، می‌توانید آن را به یکی دیگر از آن‌ها برگردانید.

با دریافت جدیدترین نسخه اپلیکیشن گوگل ترنسلیت، با لمس آیکون رونویسی که در نزدیکی مرکز رابط کاربری قرار گرفته، می‌توانید به این قابلیت دسترسی داشته باشید. پس از آن باید یک منبع و زبان هدف را انتخاب کنید.

در حالی که کاربران می‌توانند سخنرانی‌ها را به صورت زنده توسط این اپلیکیشن به زبان دیگری ترجمه و به متن تبدیل کنند، گوگل اعلام کرده این قابلیت زمانی که صدا در یک اتاق ساکت ضبط شده باشد، بهترین عملکرد را خواهد داشت. برای بهره‌مندی از این قابلیت باید به اینترنت وصل باشید چرا که از واحد پردازشی تنسور گوگل استفاده می‌کند.

گوگل ترنسلیت

در گذشته شاهد معرفی قابلیت مشابهی برای گوشی‌های پیکسل بودیم. گوگل ویژگی رونویسی زنده را به اپلیکیشن ضبط صدا این گوشی‌های هوشمند اضافه کرده. این قابلیت در گوشی‌های پیکسل به حالت ترجمه گفتگو‌ها نیز مجهز شده که می‌تواند کلمه، عبارت‌ها و همچنین جملات را ترجمه کند. سخنگوی گوگل اعلام کرده که این ویژگی برای سخنرانی‌های طولانی عملکرد مناسبی ندارد و به همین علت، بروزرسانی جدید گوگل ترنسلیت عرضه شده است.

در حال حاضر این ویژگی به صورت انحصاری در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته، البته گوگل اعلام کرده که در آینده آن برای کاربران محصولات مجهز به سیستم عامل iOS نیز عرضه خواهد کرد.

ارسال نظر