خدمات جدید گوگل برای مدیریت مسافرت‌ها در عصر کرونا

رسانه کلیک - علیرغم شیوع گسترده کرونا و خانه نشینی میلیاردها نفر در سراسر جهان، برخی هنوز مجبورند به مسافرت بروند و از همین رو گوگل خدمات مسافرتی خود را به روز کرده است.

خدمات جدید گوگل برای مدیریت مسافرت‌ها در عصر کرونا

در صورت جستجوهای مربوط به مسافرت در جستجوگر گوگل، این موتور جستجو محدودیت‌های مسافرتی اعمال شده، سیاست گذاری‌های تازه شرکت‌های هواپیمایی در مورد لغو پروازها و هرگونه تحول جدیدی در این زمینه را به اطلاع کاربران می‌رساند.

همچنین گوگل تغییراتی را در جستجوگر خود اعمال کرده تا نتایج جستجوهای مربوط به سفر با دقت و سرعت بیشتری در دسترس علاقمندان قرار بگیرد. به عنوان مثال در زمان جستجوی پرواز، هتل و غیره گوگل محدودیت‌های مسافرتی و اقامتی مربوط به مقصد را نیز در صدر نتایج جستجو به اطلاع کاربران می‌رساند. این خدمات در صورت جستجوی نام هتل‌ها در برنامه نقشه گوگل نیز قابل مشاهده است.

همچنین در صورت امکان، گوگل لینکی از اطلاعات مسافرتی کشور مقصد که به تأیید مقامات محلی رسیده باشد را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. در مورد پروازهای مختلف این کار از طریق لینک دادن به صفحه توصیه‌های مسافرتی هر شرکت هواپیمایی در سایت خود آن انجام می‌شود. البته باید توجه داشت که این اطلاعات ممکن است به سرعت تغییر کنند.

ارسال نظر