با Halo Sport قدرتمندتر از همیشه ورزش کنید

این ابزار پوشیدنی فوق‌العاده از NEUROSTIMULATION به منظور تحریک ذهن و بدن برای ورزش کردن استفاده می‌شود.

با Halo Sport قدرتمندتر از همیشه ورزش کنید

به گزارش کلیک، چه می‌شد اگر هر یک ساعت ورزش کردن معادل یک ساعت و ‌نیم ورزش‌ کردن بود؟

این مسئله بسیار حیرت‌انگیز به نظر می‌رسد اما دنیل چاو و برت وینگیر که از موسسان Halo Neuroscience هستند تصور می‌کنند که می‌توان با یک روش هوشمندانه این قضیه را عملی کرد. آن‌ها هدفونی طراحی کرده‌اند تا به‌جای این‌که افراد در حین تمرین کردن بر روی ماهیچه‌های خود تمرکز کنند بوسیله این دستگاه ذهن آن‌ها در جهت بهبود تمرین‌های ورزشی تحریک شود. هدفون‌های ورزشی Halo به منظور تحریک ذهن در تمرین‌های ورزشی طراحی شده‌اند.

این فرایند neuropriming نامیده می‌شود که در واقع از پالس‌های الکتریکی ملایمی به منظور ترغیب کردن ذهن و به وجود آوردن شکل تمرینی متفاوتی استفاده می‌کند که در نهایت منجر به موثرتر شدن تمرین‌ها می‌شود. ارسال سیگنال‌های هدفمند به مغز باعث تحریک بخش محرک ذهن می‌شود. به این معنا که این سیگنال‌ها به مغز کمک می‌کنند تا فیبرهای عضلانی را فعال سازند. در نتیجه فیبر عضلانی بهبود یافته کارایی خود را در قدرت آن عضله نشان می‌دهد.

دکتر چاو، مدیر عامل شرکت Halo Neuroscience در گفتگو با وب سایت Digital Trends به این مسئله اشاره کرده است: زمانی که فرایند neuropriming با تمرین ورزشکار سازگار می‌شود مغز تحریک خواهد شد تا سلسله‌های عصبی را سریع‌تر تقویت کند. ما به این رویداد heyperplasticity می‌گوییم. در واقع مغز اطلاعات را در شرایط hyperplastic (افزایش غیرطبیعی در تعداد سلول‌های یک اندام خاص یا بافت که منجر به بزرگ شدن آن بافت می شود) بسیار سریع‌تر بدست می‌آورد که این امر به معنای توان بیشتر و مهارت به‌یادسپاری در تمرین‌ها می‌شود.

فناوری تحریک ذهن کاملا در این هدفون‌ها مخفی نگه داشته می‌شود. در حقیقت در حالی‌که شما از آنها برای گوش کردن به موسیقی استفاده می‌کنید این هدفون‌ها برای عملکرد neurostimulation طراحی شده‌اند. چاو می‌گوید: سه پریمایر اسفنجی در داخل دستگاه وجود دارند که هر کدام از آن‌ها بخش خاصی از پوسته مغز سر را هدف قرار می‌دهند. هم‌چنین او می‌گوید: ما هدفون را طوری طراحی کرده‌ایم که جریان کوچک ثابتی را از یک پریمایر (مانند الکترود) به پریمایر دیگری ارسال می‌کند. این میزان از جریان، تحریک‌پذیری و هماهنگی رشته‌های عصبی و مغزی را در ناحیه پوسته مغز که در زیر پریمایرها قرار دارند، افزایش می‌دهد.

اساسا این هدفون ذهن انسان را ترغیب می‌کند تا ظرفیت ماهیچه را بالا ببرد. ماهیچه ها سریع‌تر به تمرین‌ها واکنش نشان می‌دهند و این به آن معناست که زمانی‌که افراد با Halo Sport در باشگاه تمرین می‌کنند بازدهی بیشتری دارند تا زمانی که بدون آن تمرین‌های خود را انجام می‌دهند. نرم‌افزار مربوط به Halo Sport این امکان را به کاربران می‌دهد تا ناحیه خاصی از بدن را به منظور افزایش کارایی آن قسمت انتخاب کنند. ورزشکاران قبل از شروع کردن به ورزش از طریق این نرم‌افزار سیگنال‌های انرژی دهنده از پیش برنامه‌ریزی شده را فعال می‌کنند و سپس مثل همیشه شروع به ورزش می‌کنند. در بیشتر مواقع افرادی که در ابتدا از این هوفون‌ها استفاده می‌کنند چیزی احساس نخواهند کرد.

دکتر چاو بیان کرد: میزان جریان استفاده شده معمولا ۲ میلی‌آمپر یا کمتر است. اگر بخواهیم میزان جریان هدفون را با یک لامپ LED بسیار کوچک مقایسه کنیم می‌توان گفت که این لامپ‌ها جریان بیشتری به نسبت هدفون‌های ما مصرف می‌کنند. همچنین او می‌گوید: وقتی مردم از Halo Sport استفاده می‌کنند احساس متفاوتی دارند . اکثر آنها می‌گویند که نشانه‌های خفیفی را احساس می‌کنند و برخی دیگر می‌گویند که هدفون آن‌ها را گرم‌کرده یا به‌گونه‌ای قلقلک می‌دهد. بعضی افراد دیگر هم هستند که کلا هیچ چیز احساس نمی‌کنند. از دیگر امکانات Halo Sport این است که کاربران می‌توانند میزان قدرت هدفون را به مقدار دلخواه توسط نرم افزارشان افزایش یا کاهش دهند. تحقیقات نشان داده است که ورزشکارانی که در طول زمان و به طور پیوسته در تمرین‌های منظم خود از Halo Sport استفاده کردند به نسبت افرادی که از این هدفون استفاده نکرده‌اند، نشانه‌های قابل توجه‌ای از پیشرفت در تمرین‌ آنها دیده شده است.

در ادامه مطالعات علمی که در این زمینه انجام شد Halo Neuroscience با همکاری فدراسیون اسنوبرد و اسکی ایالات متحده، انجمن ورزشی Invictus ، مایکل جانسون(قهرمان دو سرعت) و یک برنامه تمرینی ایده‌آل تجهیزات خود را مورد آزمایش قرار داد. زمانی که ورزشکاران Invictus تمرینات خود را به مدت دو هفته بوسیله Halo Sport انجام دادند رشد قابل توجهی در توانایی و عملکرد آنها دیده شد به طوری که وزن‌هایی که بلند می‌کردند ۵ درصد سنگین‌تر از حالت همیشگی بود. هم‌چنین اسکی بازها نیز که بر روی پرش‌های بلند تمرکز دارند نیروی رانش آن‌ها ۱٫۷ برابر افزایش یافته بود. در نهایت نیز قدرت مایکل جانسون در دوندگی سرعتی و انفجاری ۱۲درصد افزایش یافت.

Halo Sport به منظور بهبود کیفیت تمرین‌های ورزشی طراحی شده است اما دکتر چاو بارها تکرار کرده است که neurophones تنها مختص به کار به‌خصوصی نیست. او می گوید: همیشه برای بدست آوردن یک مهارت نیاز به تکرار آن عمل است بنابراین برای اینکه تاثیر این هدفون‌ها را در دراز مدت درک کنیم Halo Sport باید به طور منظم در تمرین‌های روزانه ورزشکاران مورد استفاده قرار گیرد.

برخی از مشتریان خوش شانس توانستند یک Halo Sport را به قیمت ۵۴۹ دلار از طریق برنامه Halo Champions خریداری کنند. این دستگاه‌ها از پاییز قابل خریداری هستند و قیمت عادی آن‌ها ۷۵۰ دلار است اما نگران نباشید چون یک برنامه Halo Champions دیگر در راه است.

منبع : digitaltrends

ارسال نظر