۲۸ نرم افزار آنتی ویروس نقص امنیتی دارند

رسانه کلیک - یک شرکت امنیتی از شناسایی یک نقص مشترک در ۲۸ نرم افزار آنتی ویروس خبر داده که موجب اختلال در عملکرد رایانه‌ها می‌شود.

۲۸ نرم افزار آنتی ویروس نقص امنیتی دارند

نقص مذکور که توسط محققان RACK۹۱۱ Labs شناسایی شده، به مهاجمان و هکرها امکان می‌دهد تا فایل‌های مورد استفاده و بررسی برنامه‌های آنتی ویروس را پاک کنند که این کار می‌تواند به اختلال مکرر در اجرای سیستم عامل‌های نصب شده بر روی رایانه‌ها منجر شود و در نهایت آنها را از کار بیندازد.

آسیب پذیری مذکور یک مشکل قدیمی است که در برخی نرم افزارهای دیگر هم وجود داشته، اما وجود آن در نرم افزارهای ضدویروس می‌تواند امنیت رایانه‌ها را مختل کند.

آنتی ویروس‌هایی که این نقص در آنها وجود دارد برای استفاده بر روی سیستم عامل‌های مختلفی مانند لینوکس، مک و ویندوز تولید شده‌اند. RACK۹۱۱ Labs می‌گوید موضوع را به اطلاع شرکت‌های ضدویروس رسانده و اکثر آنها آسیب پذیری یادشده را برطرف کرده‌اند. برخی نیز اعلام کرده‌اند در آینده وصله های به روزرسان به همین منظور عرضه می‌کنند.

از جمله نرم افزارهای آنتی ویروس دارای این آسیب پذیری می‌توان به تولیدات آواست، آویرا، بیت دیفندر، کومودو، اف - سکیور، فایرآی، کاسپراسکای، ملویر بایت، پاندا، مک آفی، وب روت، سوفوس، نورتون، مایکروسافت دیفندر، ای ست و ... اشاره کرد.

ارسال نظر