آمازون به دنبال حق انحصار خرید اجناس فقط با یک نگاه

آمازون غول خرده‌فروشی آنلاین در صدد است تا به جای رمز عبور از عکس‌های سلفی برای خرید به‌وسیله گوشی‌های هوشمند استفاده کند.

آمازون به دنبال حق انحصار خرید اجناس فقط با یک نگاه

به گزارش کلیک، شرکت آمازون که در سیاتل ایالات متحده قرار دارد بر این باور است که ترکیب دوربین و حسگرها در گوشی‌های هوشمند که قابلیت شناسایی چهره و حرکات بدن از طریق نرم‌افزارهای موجود را دارند امنیت بیشتری را نسبت به رمز عبور یا شماره‌‌های شناسه فراهم می‌کند.

اواخر سال گذشته میلادی، زمانی‌که آمازون مراحل درخواست حق انحصار را طی می‌کرد اعلام کرد: "چنین رویکردهایی، بدون اینکه کاربر را مجبور به حتی لمس دستگاه رایانه‌ای کند امکان احراز هویت را برای وی فراهم می‌کند که تنها با یک نگاه به دوربین یا انجام یک عمل ساده مثل یک لبخند یا اعمالی از این قبیل اجازه دسترسی کاربر به اطلاعات را می‌دهد".

"احراز هویت به این شیوه می‌تواند مورد پسند کاربران باشد، به‌خصوص در مقایسه با روش‌های سنتی که تایپ کردن و حفظ کردن رمزهای طولانی را شامل می‌شد. همچنین به این دلیل که نسخه‌برداری و کپی سه بعدی از چهره کاربران برای سایرین مشکل است لذا امنیت بیشتری در این روش وجود دارد".

بنابر این امتیاز انحصاری، دوربین‌های گوشی‌های هوشمند به منظور جلوگیری از کلاهبرداری قطعه‌های ویدئویی بسیار کوتاه ضبط می‌کنند تا عکس افراد در هنگام تراکنش‌های آنلاین مورد سواستفاده قرار نگیرد.

در این درخواست حق انحصار آمده: "این وسیله می‌تواند کاربران را ترغیب به انجام اعمال، حرکات یا حالات بدنی خاص مثل لبخند، چشمک یا کج کردن سر نماید."

گفته می‌شود که علی‌بابا، غول اینترنتی چین و شرکت تادیه پولی مسترکارت نیز روی ثبت تشخیص چهره در تایید تراکنش‌های اینترنی کار می‌کنند.

منبع: phys

ارسال نظر