واکنش سونی به پیشنهاد اتحاد دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان

رقابت دو کمپانی مایکروسافت و سونی از گذشته همچنان پابرجاست و با عرضه کنسول های نسل هشتم، این رقابت تنگاتنگ و سختر شد. به خاطر این رقابت ها، هرگز گیمرها و کاربران این دو کنسول نمی توانند با یکدیگر به رقابت بپردازند چرا که شبکه ایکس باکس لایو و پلی استیشن نیز هیچ راه ارتباطی ای با یکدیگر ندارند. حال کمپانی مایکروسافت گویا قصد پایان دادن به این محدودیت ها را دارد و رویای گیمرها و دارندگان کنسول های نسل هشتم را تعبیر کند. مدتی پیش این شرکت نامدار و مشهور اعلام کرد که قصد دارد قابلیت انجام بازی های ویدیویی به صورت بین شبکه ای یا به اصطلاح cross-network را برای کنسول نسل هشتمی خود یعنی ایکس باکس وان را فراهم کند. بدون تردید این قابلیت بیشتر برای ارتباط با گیمرهای کنسول پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی فراهم می شود و برای ایجاد آن، کمپانی سونی نیز باید به این اقدام راضی باشد. حال به نظر شما کمپانی سونی نیز با این اقدام موافق است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

واکنش سونی به پیشنهاد اتحاد دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان

به خاطر این رقابت ها، هرگز گیمرها و کاربران این دو کنسول نمی توانند با یکدیگر به رقابت بپردازند چرا که شبکه ایکس باکس لایو و پلی استیشن نیز هیچ راه ارتباطی ای با یکدیگر ندارند. حال کمپانی مایکروسافت گویا قصد پایان دادن به این محدودیت ها را دارد و رویای گیمرها و دارندگان کنسول های نسل هشتم را تعبیر کند. مدتی پیش این شرکت نامدار و مشهور اعلام کرد که قصد دارد قابلیت انجام بازی های ویدیویی به صورت بین شبکه ای یا به اصطلاح cross-network را برای کنسول نسل هشتمی خود یعنی ایکس باکس وان را فراهم کند. بدون تردید این قابلیت بیشتر برای ارتباط با گیمرهای کنسول پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی فراهم می شود و برای ایجاد آن، کمپانی سونی نیز باید به این اقدام راضی باشد. حال به نظر شما کمپانی سونی نیز با این اقدام موافق است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، همان طور که اشاره شد، کمپانی سونی نیز باید با قابلیت انجام بازی های ویدیویی به صورت بین شبکه ای راضی باشد و با کمپانی مایکروسافت وارد همکاری شود. مدتی پیش وب سایت معتبر و بزرگ گیم اسپات مصاحبه ای را با کارکنان بخش پلی استیشن کمپانی سونی داشته که در این مصاحبه نظر کمپانی سونی به این اقدام پرسیده شده است.

اگر این همکاری اتفاق بیافتد، قطعا دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان به یکدیگر نزدیک تر می شوند و کاربران آن به راحتی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به تجربه بازی های ویدیویی بپردازند.

کمپانی خصوص در این مصاحبه در واکنش به پیشنهاد کمپانی مایکروسافت اعلام کرد:

پلی استیشن و سونی همیشه از اجرای بازی ها به صورت بین شبکه ای حمایت و پشتیبانی کرده است به طوری که در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار گیمرهای دو پلتفرم پلی استیشن و رایانه های شخصی می توانستند عنوان Final Fantasy XI با یکدیگر بازی کنند. ما همواره آماده صحبت با ناشران و توسعه دهندگانی که علاقه ای به قابلیت بازی بین شبکه ای دارند، هستیم و از این پیشنهاد استقبال می کنیم.

همان طور که مطالعه کردید، کمپانی سونی حرفی از کنسول ایکس باکس وان و شبکه ایکس باکس لایو به میان نزده است. البته این کار در میان رقبا امری عادی و طبیعی ای به حساب می آید چرا که کمپانی مایکروسافت نیز در زمان ارائه پیشنهاد خود، از پلتفرم پلی استیشن ۴ و شبکه پلی استیشن استفاده نکرده بود. اما همه ما می دانیم که منظور هر دو کمپانی، همان اتحاد ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ می باشد چرا که امروزه بسیاری از عناوین کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان از قابلیت بازی بین پلتفرم (تنها رایانه شخصی) استفاده می کنند اما هرگز شاهد اتحاد این دو کنسول نسل هشتم نبودیم. برای به انجام رسیدن این توافق، باید دو شبکه ایکس باکس لایو و شبکه پلی استیشن نیز با یکدیگر همکاری کنند و در برخی موارد به صورت مشترک فعالیت کنند. حال این اتفاق رخ خواهد داد؟

برای مثال عنوان Rocket League که برای هر سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی منتشر شد، از این قابلیت استفاده می کند. به همین علت گیمرهای نسخه ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ بازی Rocket League می توانند با گیمرهای نسخه رایانه های شخصی به رقابت بپردازند و در خصوص انتخاب رقیب، هیچ محدودیتی ندارند. همچنین عنوان Street Fighter V که تنها برای کنسول پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی منتشر شد، از قابلیت cross-network بهره می برد. در حال حاضر بسیاری از کاربران و تحلیل گران از کمپانی سونی درخواست کردند که صحبت های خود را شفاف سازی کند تا به صورت قطعی متوجه منظور کمپانی سونی بشیم. در صورت انتشار هرگونه جزئیات بیشتر در این خصوص، در رسانه کلیک آن را منتشر خواهیم کرد. همراه ما باشید...

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با ایجاد قابلیت انجام بازی های ویدئویی به صورت بین شبکه ای (ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴) چیست؟ آیا دو کمپانی سونی و مایکروسافت با یکدیگر همکاری خواهند کرد؟ شما به عنوان یک گیمر چقدر از این اقدام راضی هستید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را حتما با دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

منبع: VG247

ارسال نظر