نزدیک شدن فضاپیمای Crew Dragon اسپیس ایکس به مرحله پرتاب تاریخی

رسانه کلیک - فضاپیمای SpaceX Crew Dragon قرار است به زودی به فضا پرتاب شود. به گفته کارشناسان این یک عملیات تاریخی برای ناسا خواهد بود. این فضاپیما در عرض یک شب روی موشک Falcon 9 قرار گرفته است و آماده پرتاب است.

نزدیک شدن فضاپیمای Crew Dragon اسپیس ایکس به مرحله پرتاب تاریخی

این فضاپیما نخستین فضاپیمای Crew Dragon است که برای حمل فضانوردان به فضا استفاده می‌شود. قرار است هفته آینده این فضاپیما از مقر آن در فلوریدا به فضا پرتاب شود.

دو هفته پیش دو فضانورد بای تست پرواز این فضاپیما به ایستگاه فضایی ببن المللی پرتاب شدند. پرواز اصلی این فضاپیما قرار است در تاریخ 27 ماه می در ساعت 4:33 بعدازظهر از انجام شود. این ماموریت فضایی تاریخی Demo-2 نام دارد.

شب گذشته دو فضانورد به نام‌های Doug Hurley و Bob Behnken که قرار است با این فضاپیما به فضا سوار کنند به مقر فضایی ناسا در کِنِدی وارد شدند.

فضاپیمای Crew Dragon به گفته بسیاری از کارشناسان ااین پرتاب تاریخی نقطه عطف مهمی برای انجام پروارهای تجاری خواهد بود. از زمان آغاز برنامه شاتل فضایی ناسا در سال 1981 این اولین باری است که فضاپیماهایی با این نوع کابین خدمه به فضا پرتاب می‌وند. علاوه بر این از زمان پایان یافتن برنامه‌های شاتل فضایی در سال 2011 این اولین باری است که فضانوردان از آمریکا به مدار زمین فرستاده می‌شوند.

فضاپیمای Crew Dragon در طول پرواز قرار است دو فضانورد بخش‌های مختلف کابین خدمه را آزمایش کنند. این کابین می‌تواند دو مسافر در خود جای دهد. همچنین امکان کنترل دستی فضاپیما، قرار گرفتن در پایگاه فضایی، برقراری تماس با ایستگاه فضایی و همچنین بازگشت امن به زمین از جمله کارهایی هستند که این دو فضانورد قرار است آن‌ها را آزمایش و بررسی کنند.

فضاپیمای Crew Dragon

ارسال نظر