فیلم‌برداری از صفحه نمایش همراه با صدا در سیستم‌عامل iOS

رسانه کلیک - تا نسخه 11 سیستم‌عامل iOS اگر کاربران می‌خواستند از صفحه نمایش دستگاه خود فیلم‌برداری کند، باید دستگاه را به دستگاه Mac خود متصل می‌کردند و از طریق Quicktime از روی صفحه نمایش خود فیلم‌برداری می‌کردند. اما از نسخه‌های بعدی سیستم‌عامل iOS با ارائه قابلیت‌های جدید فیلم‌برداری از صفحه نمایش نیازی به اتصال گوشی یا تبلت به Mac نیست.

فیلم‌برداری از صفحه نمایش همراه با صدا در سیستم‌عامل iOS

اما نکته مهم این است که این قابلیت تنها به کاربران امکان ضبط ویدیو از صفحه نمایش همراه با صدایی که در حین ضبط ویدیو از دستگاه پخش می‌شود را می‌دهد. در واقع امکان ضبط صدا از میکروفون وجود ندارد. اما خوشبختانه با تنظیم کردن این قابلیت می‌توان صدای میکروفون را نیز هنگام ضبط ویدیو از صفحه نمایش ثبت کرد.

برای انجام این تنظیمات کافی است مراحل زیر را طی کنید:

در گوشی یا تبلت خود بخش Control Center را با کشیدن صفحه به سمت راست و با بالا باز کنید.

آیکون مربوط به ضبط ویدیو از صفحه نمایش برای شما نمایش داده می‌شود. انگشت خود را روی این آیکون نگه دارید.

فیلم‌برداری از صفحه نمایش همراه با صدا با این کار منویی برای شما باز می‌شود که در آن اپلیکیشن ضبط ویدیو از صفحه نمایش قرار دارد. زیر این آیکون گزینه مربوط به میکروفون قرار دارد که به صورت پیش‌فرض خاموش است.

فیلم‌برداری از صفحه نمایش همراه با صدا روی آیکون مربوط به میکروفون کلیک کنید تا روشن شود. در واقع باید این آیکون به رنگ قرمز در بیاید.

فیلم‌برداری از صفحه نمایش همراه با صدا به همین راحتی شما می‌توانید تنظیمات را به نحوی تغییر دهید که صدای میکروفون نیز هنگام فیلم‌برداری از صفحه نمایش در سیستم‌عامل iOS ضبط شود.

با استفاده از این قابلیت فقط صدای میکروفون ضبط نمی‌شود بلکه می‌توانید از ابزارهای دیگر مثل Earbud نیز برای ضبط صدا همراه با ویدیو از صفحه نمایش استفاده کنید.

ارسال نظر