افزایش تعداد بازیگران XBOX به ۶۴ نفر در هر بازی

ایکس باکس لایو بالاخره در آینده ای نزدیک از چت گروهی ۶۴ نفره پشتیبانی می کند.

افزایش تعداد بازیگران XBOX به ۶۴ نفر در هر بازی

به گزارش کلیک، مایک ایبارا رئیس بخش برنامه نویسی ایکس باکس، اعلام کرده که به روزرسانی ماه مارس ایکس باکس وان که قابلیت چت گروهی در این کنسول را به ۱۶ نفر افزایش می دهد ممکن است صرفا پیش زمینه ای باشد برای رویای بزرگ تری که این شرکت برای بازی های چند نفره در کنسول های بازی و کامپیوترهای شخصی در سر می پروراند.
به گفته او، شش هفت ماه پیش بود که به قابلیت چت ۱۲ نفره رسیدیم و در حال حاضر به قابلیت چت ۱۶ نفره رسیدیم. مایلم که این عدد را به ۶۴ نفر برسانیم که در این صورت، امکان انجام بازی بتلفید به صورت ۶۴ نفر در مقابل ۶۴ نفر وجود دارد. فعلا به شخصه دوست ندارم در گروهی ۶۴ نفره بازی کنم که این خود مشکل دیگری است.

ایبارا تحت فشار رسانه ها که از او خواستند توضیح دهد چرا با وجود این که معتقد است چت گروهی ۶۴ نفره تجربه کاربری خوبی نیست، همچنان به دنبال این قابلیت است، این طور پاسخ داده که می خواهیم کاربرها انتخاب های بیشتری داشته باشند.
او در ادامه می گوید، بالا بردن این عدد را خصوصا بر روی کامپیوتر دوست دارم چون بسیاری از گیمرهای ما به خاطر چت گروهی رایگان، برای بازی هایی که ایکس باکس لایو از آنها پشتیبانی نمی کند، از اپلیکیشن ایکس باکس استفاده می کنند. مثلا اگر در بازی وارکرافت هستید و یک حمله ۲۰ نفره دارید، شاهد این هستیم که بسیاری از افراد اپلیکیشن ایکس باکس را اجرا می کنند و برای مدیریت حمله وارد چت های گروهی بزرگ می شوند.

این تعداد را به این خاطر می خواهیم زیاد کنیم تا طرفداران ویندوز را راضی نگه داریم و نیازهای شان را برآورده کنیم. به نظرم خیلی خوب است که افراد در تمام بازی های خود، به خاطر سرویس های رایگان، چت های رایگان و مواردی از این دست، از اپلیکیشن ایکس باکس استفاده می کنند.
در حال حاضر بروزرسانی ماه مارس ایکس باکس وان برای اعضای برنامه پریویو در دسترس است و بعدا در دسترس همه قرار می گیرد. با این بروزرسانی، علاوه بر افزایش محدودیت چت گروهی به ۱۶ بازیکن، فروشگاهی در اختیار کاربران قرار می گیرد که می توانند بازی های ایکس باکس ۳۶۰ را که با ایکس باکس وان سازگارند خریداری کنند. پچ کامل این بروزرسانی هنوز عرضه نشده است.
برای مقایسه جالب است که بدانید محدودیت چت گروهی ۸ نفره در پلی استیشن ۴ همچنان پابرجاست و این تعداد تغییری نکرده است.

منبع: techcrunch

ارسال نظر