سامسونگ چهارمین استارتاپ بزرگ سرمایه‌گذار در زمینه هوش مصنوعی شد!

بنا به تازه‌ترین گزارشات به دست آمده، لقب‌هایی همچون بزرگ‌ترین کمپانی تولید کننده گوشی و سومین برند ارزشمند دنیا تنها افتخارات سامسونگ محسوب نمی‌شوند. ظاهرا این شرکت در زمینه هوش مصنوعی نیز چهارمین کمپانی بزرگ سرمایه‌گذار دنیاست.

سامسونگ چهارمین استارتاپ بزرگ سرمایه‌گذار در زمینه هوش مصنوعی شد!

همانطور که می‌دانید دنیای تکنولوژی و هوشمندسازی دستگاه‌های مختلف پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته است. هم اکنون ربات‌هایی طراحی شده‌اند که واقع می‌توانند هوشمندانه‌تر از آنچه که تصورش را داریم عمل کنند. به طور کلی از دید اغلب دانشمندان، هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence دریچه‌ای رو به آینده‎‌ای بهتر و آسوده‌تر خواهد بود. اگرچه در این بین برخی از افراد بزرگ همچون آقای ایلان ماسک (Elon Musk) عقیده دارند که پیشروی زیاد در این زمینه منجر به نابودی بشریت می‌شود!

هم اکنون کمپانی‌های زیادی بر روی پروژه‌های مرتبط با هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری‌های میلیاردی کرده‌اند. پیش بینی شده که طی چند سال آینده هوش مصنوعی پیشرفت‌های چشمگیری داشته و به نوعی با زندگی انسان‌ها ادغام شود. البته پیشرفت هوش مصنوعی از نظر اجتماعی و اقتصادی نیز منجر به ضرر و زیان‌هایی خواهد شد. به عنوان مثال تصور کنید که ربات‌های هوشمندی طراحی شوند که بتوانند از یک بیمار به شکل کاملا دقیق و حتی اصولی‌تر از آنچه که هم اکنون پیاده‌سازی می‌شود، مراقبت نمایند. در این شرایط مطمئنا شغل پرستاری از بین رفته و افراد زیادی بیکار می‌شوند. با توسعه هرچه بیشتر هوش مصنوعی و این ربات‌ها در زمینه‌های دیگر مسلما شاهد از دست رفتن مشاغل دیگری نیز خواهیم بود. همچنین ترس از سلطه هوش مصنوعی و ربات‌ها بر انسان‌ها نیز از دیگر نگرانی‌های مربوط به این زمینه است! افرادی همچون آقای ایلان ماسک و حتی پروفسور استیفن هاوکینگ (Stephen Hawking) بارها و بارها نگرانی‌های خود در رابطه با پیشرفت کنترل نشده و افراطی هوش مصنوعی را اعلام کرده‌اند.

A Robear nursing robot carries a patient during a test exercise in Japan

با وجود تمامی این نگرانی‌ها، تردیدی وجود ندارد که در آینده نزدیک هوش مصنوعی و ربات‌های هوشمند جزئی از زندگی ما انسان‌ها خواهند. بنابراین کمپانی‌هایی که هم اکنون در این زمینه و به منظور توسعه هر چه بیشتر هوش مصنوعی فعالیت کنند و بتوانند به موفقیتی دست یابند، درآمدها و سود خود در آینده را تضمین خواهند کرد. در حال حاضر شرکت‌ها و افراد بسیار بزرگی در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری‌های میلیارد دلاری انجام داده‌اند و بنا به تازه‌ترین گزارشات به دست آمده ظاهرا سامسونگ چهارمین کمپانی بزرگی است که در این زمینه سرمایه‌گذاری داشته است! به نظر می‌رسد که سامسونگ قصد دارد طی پروژه‌هایی اختصاصی به توسعه هرچه بیشتر هوش مصنوعی و کارایی آن در زندگی بشریت بپردازد. بنا به گزارشات ارائه شده از سوی منابع کره‌ای، سامسونگ هم اکنون مبالغ بسیار گزافی را صرف احداث آزمایشگاه‌های اختصاصی و فوق پیشرفته و لابراتوارهای خاصی کرده که در آن پروژه‌های مرتبط با هوش مصنوعی را دنبال می‌کند.

به گزارش کلیک، سامسونگ از سوی کمپانی CB که یک شرکت شناخته شده آمریکایی فعال در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات سرمایه‌گذاری شرکت‌های مختلف محسوب می‌شود، رسما به عنوان چهارمین سرمایه‌گذار بزرگ در زمینه هوش مصنوعی معرفی شده است. متاسفانه در این گزارش اعلام نشده که رتبه‌های اول، دوم و سوم این رده بندی از آن کدام شرکت‌هاست و تنها به نام سامسونگ به عنوان چهارمین برند بزرگ سرمایه‌گذار در این زمینه اشاره شده است. نظر شما در رابطه با هوش مصنوعی چگونه است؟ آیا پیشرفته این تکنولوژی را برای بشریت خطرآفرین می‌دانید؟

۱

منبع: androidheadlines

ارسال نظر