بازگشت Xbox live با تورنمت‌های ورزشی فراوان

مایکروسافت به توسعه دهندگان بازی اجازه داد تا تورنمت‌های خود را بر روی Xbox live راه‌اندازی کنند.

بازگشت Xbox live با تورنمت‌های ورزشی فراوان

به گزارش کلیک، مایکروسافت در کنفرانس سازندگان بازی‌های رایانه‌ای (GDC) اعلام کرد که قصد دارد شبکه Xbox live خود را به منظور کمک به توسعه دهندگان این صنعت در اختیار آن‌ها قرار دهد تا این افراد بتوانند از این طریق از تجربه‌های متفاوت یکدیگر استفاده کنند.

به گزارش وب سایت Verge، مایکروسافت اعلام کرد که امکاناتی در اختیار این توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا آن‌ها بتوانند بوسیله Xbox live تورنمت‌های رقابتی مانند بازی Halo World Championship در سرورهای Xbox live راه‌اندازی کنند.

برنامه تورنمت‌های Xbox live توسط شرکای معتبر مایکروسافت از جمله e-sport Group Facelt و Electronic Sports League درحال آزمایش است.

مانند تمامی محصولات دیگر مایکروسافت، هم‌اکنون یک نسخه اولیه از بسته توسعه نرم‌افزار (Software Development Kit) برای توسعه‌ دهندگان بازی قابل دانلود است که در ادامه امسال نیز امکانات بیشتری به این بسته افزوده خواهد شد.

وب سایت Verge هم‌چنین می‌گوید: مایکروسافت انتظار دارد که اولین نوع از این سبک بازی‌ها امسال عرضه شوند. به‌علاوه این شرکت پیش بینی می‌کند که در تابستان یا در دوران تعطیلات این بازی‌ها در کنار سایر بازی‌های Xbox منتشر شوند.

منبع: mspoweruser

ارسال نظر