ویدیو کمپین ترامپ از شبکه‌های اجتماعی پاک شد

رسانه کلیک - شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام بعد از دریافت شکایت‌های کپی‌رایت، ویدیو کمپین ترامپ را از پلتفرم‌های خود حذف کردند. این ویدیو شامل تصاویری از تظاهرات مردم آمریکا به دلیل مرگ جورج فلوید بوده است. 

ویدیو کمپین ترامپ از شبکه‌های اجتماعی پاک شد

جورج فلوید بود که به‌تازگی توسط پلیس‌های آمریکایی به قتل رسیده است، اعتراضات گسترده‌ای را به خشونت پلیس در سراسر آمریکا برانگیخته است و ویدیو کشته شده آن در سراسر اینترنت منتشر شده است.

ویدیوی ۴ دقیقه‌ای کمپین ترامپ که از شبکه‌های اجتماعی حذف شده است، شامل تصاویری از تظاهرات مردم در آمریکا به دلیل مرگ جورج فلوید و با صدای ترامپ بوده است که می‌گوید: «مرگ جورج فلوید یک تراژدی سنگین بوده است.» هنوز مشخص نیست که چه کسی این شکایت را مطرح کرده است.

بعد از اینکه ترامپ به حذف این ویدیو در توییتی اعتراض کرد و آن را غیرقانونی خواند، مدیرعامل توییتر پاسخ داد: «هم غیرقانونی است و هم حقیقت ندارد. این ویدیو به این دلیل حذف شد که ما یک شکایت‌نامه DMCA (قانون کپی‌رایت هزاره دیجیتال) از سازمان کپی‌رایت دریافت کردیم.» فیس بوک و اینستاگرام نیز اعلام کردند که همین شکایت را دریافت کرده‌اند. یوتیوب این ویدیو را از پلتفرم خود پاک نکرده است؛ زیرا معتقد است که این ویدیو شامل محتوایی نیست که قانون کپی‌رایت را نقض کند.

کمپین ترامپ

ارسال نظر