خرید تیک تاک توسط مایکروسافت جدی شد

رسانه کلیک - مایکروسافت پس از دریافت اطمینان از رئیس جمهور آمریکا، برنامه خود برای خرید تیک تاک را اعلام کرد.

خرید تیک تاک توسط مایکروسافت جدی شد

شرکت مایکروسافت پس از دریافت اطمینان از رئیس جمهور آمریکا برنامه خود برای خرید اپلیکیشن چینی تیک تاک را تایید کرد. این شرکت فناوری آمریکایی روز گذشته اعلام کرد به سرعت مذاکرات با شرکت مادر تیک تاک یعنی شرکت بایت دنس را دنبال می‌کند و احتمالا تا ۱۵ سپتامبر مذاکرات برای خرید این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو تکمیل می‌شود.

پس از آنکه دونالد ترامپ اعلام کرد مخالف هرگونه معامله‌ای است و تیک‌تاک را در سراسر آمریکا ممنوع خواهد کرد، مایکروسافت مذاکرات برای خرید اپلیکیشن چینی را متوقف کرد. اما به نظر می‌رسد روز گذشته ترامپ پس از ملاقات با ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت، به طور شخصی رضایت خود از انجام این معامله را اعلام کرده است.

مایکروسافت درباره خرید تیک‌تاک گفت: ساختار جدید براساس تجربیات مورد علاقه کاربران این پلتفرم ساخته و از سوی دیگر قابلیت های امنیتی در طراز جهانی و اقدامات حفاظتی نیز انجام می شود.

به عنوان مثال مایکروسافت تضمین می‌کند تمام اطلاعات کاربران آمریکایی تیک‌تاک به آمریکا منتقل و در این کشور نگهداری شود. همچنین اگر اطلاعاتی خارج از آمریکا ذخیره شده باشد، مایکروسافت حذف این موارد از سرورهای خارج کشور را نیزتضمین می کند.

البته این شرکت فناوری اشاره کرده مذاکرات خرید تیک‌تاک در مراحل اولیه است و هیچ تضمینی برای نهایی شدن آن وجود ندارد. علاوه برآن هرگونه قراردادی تحت بررسی های دقیق قرار می گیرد. این نخستین اظهار نظر رسمی مایکروسافت درباره شایعات خرید تیک تاک است.

منبع: مهر

ارسال نظر