بازی های دیجیتالی خودتان را به مایکروسافت بفروشید!

بسیاری از گیمرها و کاربران کنسول ایکس باکس وان، پس از تجربه یک بازی ویدیویی، ممکن است قصد فروش آن را داشته باشند. چنین کاربرانی قادر به فروش بازی های خودشان به صورت دیجیتالی نیستند چرا که کمپانی مایکروسافت اجازه چنین کاری را نمی دهد. حال به تازگی کمپانی بزرگ مایکروسافت از کاربران کنسول ایکس باکس وان خواسته است که عناوین دیجیتالی خودشان را تنها با ۱۰ درصد قیمت واقعی آن به فروش برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

بازی های دیجیتالی خودتان را به مایکروسافت بفروشید!

چنین کاربرانی قادر به فروش بازی های خودشان به صورت دیجیتالی نیستند چرا که کمپانی مایکروسافت اجازه چنین کاری را نمی دهد. حال به تازگی کمپانی بزرگ مایکروسافت از کاربران کنسول ایکس باکس وان خواسته است که عناوین دیجیتالی خودشان را تنها با ۱۰ درصد قیمت واقعی آن به فروش برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، مدتی پیش کمپانی بزرگ مایکروسافت در یک نظرسنجی از کاربران و گیمرها پرسیده که آیا تمایل به فروش بازی های دیجیتالی تنها با ۱۰ درصد قیمت اصلی آن دارید؟ به عنوان مثال، در صورتی که شما یک بازی ویدیویی با قیمت ۶۰ دلار خریداری کنید، در صورت فروش می توانید آن را با قیمت ۶ دلار به فروشگاه ایکس باکس به فروش برسانید. این سوال توسط یکی از کاربران فعال انجمن NeoGAF پرسیده شده است که این پیشنهاد چندان جالب نیست چرا که همچنان بازی های فیزیکی ارزش خرید بیشتری نسبت به بازی های دیجیتالی دارند.

خرده فروش بزرگ و مشهور گیم اسپات که چندین سال در زمینه خرید و فروش بازی های ویدیویی فعالیت می کند، در مقایسه با کمپانی مایکروسافت، مبلغ بیشتری را در ازای خرید بازی های شما پرداخت می کند. به عنوان مثال، این خرده فروش برای خرید عنوان Mario Kart 8، به شما مبلغ ۳۰ دلار را پرداخت می کند. طبق این پیشنهاد، مایکروسافت تنها ۶ دلار برای خرید این محصول به شما پرداخت خواهد کرد.

البته توجه کنید که این خبر، تنها یک نظرسنجی و پیشنهاد از سوی مایکروسافت است. ممکن است هرگز شاهد اجرایی شدن این برنامه نباشیم و یا در آینده نزدیک درصد مبلغ پرداختی کمپانی مایکروسافت افزایش یابد. همان طور که می دانید، پرداخت ۱۰ درصد مبلغ واقعی یک بازی، حقیقتا مبلغ بسیار پایینی محسوب می شود. طبق ادعا برخی از کاربران در سراسر فضای مجازی، نگه داری بازی ارزش بیشتری نسبت به فروش آن به ایکس باکس استور دارد.

در زیر می توانید تصویری از نظرسنجی کمپانی مایکروسافت در خصوص فروش بازی های دیجیتالی مشاهده کنید.

عناوین فیزیکی همچنان نسبت به عناوین دیجیتالی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و عناوین فیزیکی درد سرهای زیادی را برای کمپانی های بازی ساز به همراه دارد. این کمپانی ها در زمان انتشار بازی های ویدیویی، باید دیسک های بازی ها را به خرده فروشان ارسال کنند و این کار وقت و هزینه زیادی را طلب می کند. به همین خاطر شرکت های مختلف بازی ساز سعی بر این دارند که فروش عناوین دیجیتالی را افزایش دهند و در زمان خود صرفه جویی کنند. این پیشنهاد کمپانی مایکروسافت نیز بیشتر به خاطر افزایش پروفایل های دارای بازی های دیجیتالی نسل هشتم صورت می گیرد. احتمال می رود با این پیشنهاد، گیمرها و کاربران ایکس باکس وان خرید عناوین دیجیتالی را به خرید فیزیکی ترجیح دهند.

مدیر عامل کمپانی مشهور و نامدار سی دی پراجکت رد در هفته گذشته به صورت رسمی اعلام کرد که ۴۰ درصد از فروش کلی نسخه های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ بازی The Witcher 3: Wild Hunt به صورت دیجیتالی به فروش رفته است. ایشان در ادامه از رضایت و خوشحالی کارکنان استودیوی سی دی پراجکت رد بخاطر فروش بالای دیجیتالی بازی ویدیویی خود سخن گفت.

در انتهای این خبر، دیدگاه شما در رابطه با این پیشنهاد کمپانی مایکروسافت چیست؟ آیا شما موافق اجرایی شدن این طرح هستید؟ در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد، آیا شما بازی های دیجیتالی خودتان را به کمپانی مایکروسافت خواهید فروخت؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را در رسانه بزرگ کلیک به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamespot

ارسال نظر