تیک تاک با شکایت از دولت ایالات متحده فرمان ترامپ را به چالش می‌کشد

رسانه کلیک - کمپانی تیک تاک با انتشار خبر رسمی تایید کرد که از امریکا شکایت می‌کند و فرمان ترامپ مبنی بر اجبار بایت‌دنس برای فروش فعالیت‌های خود در ایالات متحده را به چالش می‌کشد.

تیک تاک با شکایت از دولت ایالات متحده فرمان ترامپ را به چالش می‌کشد

از چندین هفته گذشته شایعات زیادی به شکایت تیک تاک علیه دولت ترامپ اشاره کرده بودند و روز جمعه گزارشی در این رابطه منتشر شد که در نهایت این پلتفرم اشتراک ویدیو آن را تایید کرد. سخنگوی تیک تاک، «جاش گارتنر» اعلام کرده است: ««با وجود اینکه به شدت مخالف نگرانی‌های دولت هستیم، نزدیک به یکسال با هدف نشان دادن حسن نیت خود، به دنبال یک راه حل سازنده بودیم. در مقابل دولت هیچ توجهی به حقایق نکرد و سعی کرد خود را وارد مذاکرات میان کسب و کارهای خصوصی کند. برای اطمینان از این موضوع که قانون رعایت می‌شود و برخورد منصفانه‌ای با شرکت و کاربران صورت می‌گیرد، چاره‌ای جز به چالش کشیدن فرمان اجرایی از طریق سیستم قضایی نداریم.»

دونالد ترامپ نزدیک به دو هفته پیش با امضای یک فرمان اجرای، هرگونه معاملات با شرکت ByteDande را به علت نگرانی‌های امنیت ملی ممنوع کرد. این فرمان یک حرکت غیرمعمول بود که ادامه عملیات تیک تاک در ایالات متحده آمریکا را به عنوان یکی از فوریت‌های ملی درنظر می‌گیرد.

این فرمان قرار بود در ۴۵ روز اجرایی شود اما نزدیک به یک هفته پیش ترامپ فرمان دیگری را امضا کرد که این بار به بایت دنس برای فروش پلتفرم اشتراک ویدیوی خود در خاک ایالات متحده آمریکا، ۹۰ روز فرصت می‌دهد.

محبوبیت تیک تاک در طول یکسال گذشته افزایش چشمگیری داشته و میزان دانلود آن اوایل سال جاری میلادی از ۲ میلیارد بار عبور کرده که ۳۱۵ میلیون دانلود آن مربوط به سه ماهه اول ۲۰۲۰ می‌شود. مایکروسافت به دنبال خرید بخشی از این شرکت است که البته هم‌بنیانگذار آن، بیل گیتس چنین اقدامی را مشابه جام زهر می‌داند.

گزارش‌ها به احتمال خرید این کمپانی توسط توییتر و اوراکل و حتی آلفابت اشاره کرده‌اند. انتظار می‌رود تا ۲۵ شهریور مذاکرات میان مایکروسافت و بایت دنس به پایان برسد.

ارسال نظر