اپل برای راه‌اندازی موتور جست و جو اختصاصی آماده می‌شود

رسانه کلیک - به نظر می‌رسد اپل قصد دارد برای رقابت با گوگل موتور جست و جو اختصاصی خود را راه‌اندازی کند. اپل با این روش سرویس‌های خود را به صورت مستقیم تبلیغ می‌کند.

اپل برای راه‌اندازی موتور جست و جو اختصاصی آماده می‌شود

به گفته یکی از وب‌سایت‌های تخصصی در حوزه سئو، اپل قصد دارد موتور جست و جو اختصاصی خود را ویژه آیفون و مک راه‌اندازی کند. این اقدام باعث قطع همکاری اپل و گوگل روی دستگاه‌های آیفون و مک می‌شود. برخی گزارش‌ها اعلام کردند که گوگل مبلغ زیادی را به اپل داده است تا موتور جست‌وجو آن را به عنوان پیش‌فرض انتخاب کند.

در حال حاضر شواهد زیادی مبتنی بر این اقدام اپل وجود دارد. نهادهای رگولاتوری بریتانیا اپل را وادار کردند که استفاده از موتور جست و جو گوگل را متوقف کند. قراردادهایی که بین اپل و گوگل منعقدشده نشان می‌دهد که اهالی مانتین‌ویو هر سال میلیاردها دلار پول به کوپرتینونشین‌ها می‌دهند تا موتور جست‌و‌جوی گوگل، موتور پیش‌فرض آیفون و مک باشد.

این اقدام اپل پیامدهای زیادی خواهد داشت. آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد که بیشترین جست‌وجوها در فضای وب روی گوشی‌همراه انجام می‌شود. از آن‌جایی که اپل کاربران زیادی را در سراسر جهان دارد می‌تواند به سرعت موتور جست‌‌وجو اختصاصی خود را به آن‌ها معرفی کند و درآمد زیادی را از این روش به دست آورد.

به نظر می‌رسد راه‌اندازی موتور جست و جو اختصاصی مزایای زیادی برای اپل دارد. برای مثال اپل می‌تواند اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های خود را به صورت مستقیم تبلیغات کند. در نتیجه این کار باعث می‌شود تلاش گوگل برای راه‌اندازی اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب کمرنگ‌تر شود.

اپل در حال حاضر از سرویس‌های متفاوتی مانند اپل تی‌وی پلاس و اپل نیوز پلاس پشتیبانی می‌کند. این سرویس‌ها اشتراکی هستند و درآمد زیادی را در قالب واحد خدمات برای اپل به دست می‌آورد. اگر اپل موتور جست‌وجو ویژه خود را راه‌اندازی کند می‌تواند سرویس‌های خود را به صورت مستقیم تبلیغ کند و درآمد خود را افزایش دهد. گوگل در حال حاضر بازارهای موتور جست‌وجو را در انحصار خود دارد؛ بنابراین اگر اپل بتواند این اقدام را عملی کند می‌تواند انحصار گوگل را در این بازار کمتر کند.

ارسال نظر