کاهش ارزش بورس آمریکا بدترین روز تسلا در تاریخ را رقم زد

رسانه کلیک - بورس آمریکا روز گذشته با کاهش ارزش روبه‌رو شد. ارزش سهام بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری کاهش پیدا کرد و بدترین روز تاریخ تسلا رقم خورد.

کاهش ارزش بورس آمریکا بدترین روز تسلا در تاریخ را رقم زد

ارزش شاخص تسلا روز گذشته با کاهش ۴.۱ درصدی روبه‌رو و در ۱۰,۸۴۷.۶۹ متوقف شد. سقوط ارزش سهام تسلا باعث شد ارزش این شاخص در سه روز بیش از ۱۰ درصد شود و بدترین عملکرد این کمپانی در ماه اخیر رقم بخورد.

دیروز تنها نزدک مرکب با کاهش ارزش مواجه نشد و شاخص «میانگین صنعتی داو جونز» و «S&P 500» به ترتیب کاهش ۲.۳ و ۲.۸ درصدی را تجربه کردند. شاخص کلی بازار سهام در مدت زمان سه روز ۷ درصد سقوط کرد که بدترین عملکرد از ماه ژوئن محسوب می‌شود.

در این میان شرکت‌های بزرگ فناوری که در هفته‌های گذشته با افزایش ارزش سهام خود روبه‌رو شده بودند، کاهش شدیدی را تجربه کردند که بازنده اصلی این ماجرا، تسلا است. کمپانی تحت مدیریت ایلان ماسک دیروز سقوط ۲۱.۰۶ درصد ارزش سهام خود را تجربه کرد تا یک رکورد جدید در این زمینه به ثبت برساند.

اپل، باارزش‌ترین کمپانی جهان که اخیرا هر سهم خود را به چهار قسمت مساوی تقسیم کرده، با کاهش ۶.۷ درصدی قیمت سهام خود مواجه شد. فیسبوک و آمازون نیز از این سقوط در امان نبودند و ارزش سهام آن‌ها ۴ درصد سقوط کرد. مایکروسافت ۶.۷ درصد، نتفلیکس ۱.۸ درصد، زوم ویدیو ۵.۱ درصد و آلفابت ۳.۶ درصد کاهش ارزش سهام خود را تجربه کردند.

بخش فناوری شاخص S&P 500 در تاریخ ۱۲ شهریور به یک رکورد تاریخی دست پیدا کرد، اما از آن تاریخ تا به امروز با کاهش ارزش روبه‌رو شده و در روز سه شنبه کاهش ۴.۶ درصدی ارزش خود را تجربه کرد که ۱۱ درصد کمتر از بالاترین ارزش آن محسوب می‌شود.

شرکت غول‌پیکر سافت بانک نیز روز دوشنبه در ژاپن با کاهش ۷ درصدی ارزش سهام خود در بورس آمریکا مواجه شد. شرکت‌های آمریکایی فعال در صنعت نیمه‌هادی نیز با کاهش ارزش روبه‌رو شدند که در این میان می‌توان به انویدیا با ۵.۶ درصد و میکرون با ۳.۲ درصد اشاره کرد.

سقوط ارزش سهام شرکت‌های فناوری در حالی صورت می‌گیرد که جی پی مورگان نزدیک به دو هفته پیش از ارزش بالای شرکت‌های فناوری سخن گفت و افراد را به سرمایه‌گذاری در آن‌ها تشویق کرد.

ارسال نظر